Biopron

Biopron

Rovnováha střevní mikrobioty je důležitá pro naše celkové zdraví a pohodu. Ve střevech se nachází 70 % imunitních buněk.* Střeva jsou tak branou k našemu imunitnímu systému. Střeva též ovlivňují to, jak se cítíme, naši náladu. 90 % serotoninu, známého jako „hormon štěstí“, se tvoří právě v nich.** Proto je vhodné o svá střeva pečovat. Biopron nabízí široké portfolio probiotických komplexů pro každodenní péči o rovnováhu střevní mikrobioty. Pečujte dobře o svá střeva, odvděčí se vám celé tělo.


Biopron pro každý den - pečujte o svá střeva a imunitu

 • Biopron doplňuje probiotika a prebiotika pro péči o rovnováhu střevní mikrobioty, kdykoliv potřebujete.

 • Berete antibiotika?

  • Biopron 9 Premium doplňuje 9 probiotických kmenů ve vysoké denní dávce 20 miliard a prebiotika během a po užívání antibiotik.
 • Chcete pečovat o svá střeva a imunitu každý den?

  • Biopron 9 Immunity doplňuje probiotika a prebiotika pro každodenní péči o rovnováhu střevní mikrobioty a díky vitaminu D3 přispívá ke správné  funkci imunitního systému.
 • Plánujete cestovat?

  • Doporučujeme Biopron Forte, probiotický komplex s kvasinkou Saccharomyces boulardii, laktobacily a prebiotiky. 
  • Trojí doplnění střevní mikrobioty nejen na cestách.
 • Hledáte podporu pro správné trávení?

  • Biopron ProEnzymes s probiotiky, prebiotiky, trávicími enzymy a navíc obsahuje extrakty z anýzu a koriandru, které přispívají ke správnému trávení a udržení trávicích plynů v normálu.
 • Zajímáte se o vhodná probiotika pro vaše děti?

 • Biopron®, pro každý den.


Pečujte o svá střeva a imunitu každý den s Biopronem 9 Immunity!

 • Tak, jako byste ráno neodešli z domova bez čištění zubů, bez snídaně nebo bez oblečení, neměli byste zapomínat ani na svou imunitu.
 • 70 % imunitních buněk vzniká ve střevech, a proto je vhodné o svá střeva pečovat.*
 •  normální funkci imunitního systému a kterého má mnoho z nás nedostatek.

Biopron 9 Immunity, pro každý den.Ikonické produkty


kapky 10 ml
Unikátní kombinace dvou probiotických kmenů a vitaminu D3, který přispívá ke správné funkci imunitního systému.
30 tobolek
Obsahuje jedinečnou kombinaci probiotických bakterií.
Obsahuje 9 různých probiotických kmenů v kombinaci s prebiotiky.
30+10 tobolek
Komplexní preparát s obsahem 9 různých probiotických kmenů.


Biopron, pro každý den


Biopron 9 Premium

Biopron 9 Premium je vhodný pro doplnění střevní mikrobioty probiotiky a prebiotiky nejen během a po užívání antibiotik. Obsahuje 9 probiotických kmenů ve vysoké denní dávce 20 miliard a prebiotika. Doporučuje se jej užívat mezi jednotlivými dávkami antibiotik.

Biopron 9 Immunity

Pečujte o svá střeva a imunitu každý den s Biopronem 9 Immunity. Doplní 9 probiotických kmenů v denní dávce 9 miliard, prebiotika a vitamin D3, který přispívá k normální funkci imunitního systému.

Biopron Forte

Biopron Forte je probiotický komplex s kvasinkou Saccharomyces boulardii, laktobacily a prebiotiky určený pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty nejen na cestách. Tři aktivní složky = trojí doplnění střevní mikrobioty. Ve vysoké denní dávce 10 miliard probiotických bakterií.

Biopron pro děti

Biopron nabízí probiotické komplexy též pro miminka a malé děti. Probiotické kapky Biopron Baby a vysýpací tobolky Biopron Laktobacily BabyBifi+ jsou určené pro podporu správného vývoje střevní mikrobioty. Biopron Baby+ a Biopron Kids+ navíc obsahují vitamin D3 či vitaminy B6 a C, které přispívají ke správné funkci imunitního systému.


Biopron pro každý den - 70 % imunitních buněk se nachází ve střevech, a proto je vhodné o svá střeva pečovat

Seřadit podle
30 vysypávacích tobolek
Probiotický komplex s vysokým podílem bifidobakterií.
Obsahuje 9 různých probiotických kmenů v kombinaci s prebiotiky.
30+10 tobolek
Komplexní preparát s obsahem 9 různých probiotických kmenů.
30 tobolek
Unikátní kombinace 4 probiotických kmenů, prebiotik a vitaminů B6 a C, které přispívají ke správné funkci imunitního systému. Pro děti od 1 roku.
kapky 10 ml
Unikátní kombinace dvou probiotických kmenů a vitaminu D3, který přispívá ke správné funkci imunitního systému.
30 tobolek
Obsahuje jedinečnou kombinaci probiotických bakterií.
60 tobolek
Obsahuje jedinečnou kombinaci probiotických bakterií.
Obsahuje 9 různých probiotických kmenů v kombinaci s prebiotiky.
30+10 tobolek
Biopron 9 PREMIUM je komplexní probiotický preparát s obsahem 9 různých probiotických kmenů v kombinaci s prebiotiky pro dospělé a děti od 3 let.
60+20 tobolek
Komplexní preparát s obsahem 9 různých probiotických kmenů.
Tobolky s komplexem 9 probiotických kmenů obohacené o prebiotikum inulin, trávicí enzymy a bylinné extrakty (anýz, máta, fenykl) pro zdraví zažívacího traktu.
Probiotické kapky pro správný vývoj střevní mikrobioty kojenců a dětí.
Probiotika, prebiotika + vitamin D3, který podporuje imunitu.
30+10 tobolek
Obsahuje jedinečnou kombinaci probiotických bakterií.

Důležitá fakta o střevní mikrobiotě

Důležitá fakta o střevní mikrobiotě

 • Rovnováha střevní mikrobioty je zásadní pro naše celkové zdraví a pohodu.
 • V našich střevech se nachází 70 % imunitních buněk, a proto je důležité o střeva správně pečovat.
 • Ve střevech se též tvoří 90 % serotoninu, známého jako „hormon štěstí“, a tak střeva ovlivňují i to, jak se cítíme, naši náladu.
 • Plocha střeva činí 30-40 m2, což je 20x více než plocha naší kůže.
 • V lidské střevní mikrobiotě se nachází 1014 mikrobů, což je 10x více než je buněk v lidském těle.
 • Zdravý člověk má ve svých střevech přibližně 1 000 různých bakteriálních druhů a jejich složení je pro každého z nás unikátní tak, jako naše otisky prstů.

Pečujte o svá střeva, odvděčí se vám celé tělo!* 70 % imunitních buněk se nachází ve střevech: 2021, Wiertsema (review) – The interplay between gut microbiome and immune system:
(70-80 % imunitních buněk se nachází ve střevech, v rámci Biopronu používáme  nižší z čísel, a to 70 %,  které je přesnější, protože těch 80 % zahrnuje i ostatní sliznice trávicího traktu – nejen střeva – informace od paní profesorky Heleny Tlaskalové-Hogenové, která se celoživotně mikrobiomem zabývá). 

The immune system plays a crucial role in the susceptibility, persistence, and clearance of these infections. With 70–80 % of immune cells being present in the gut, there is an intricate interplay between the intestinal microbiota, the intestinal epithelial layer, and the local mucosal immune system.

 


 

** 90 % serotoninu se tvoří ve střevech: 2017, Terry (review) – Serotonergic Mechanism Regulationg the GI tract   (dokonce podle této studie to je 95 %). 

Serotonin (5-hydroxytryptamine; 5-HT) is best known as a neurotransmitter critical for central nervous system (CNS) development and function. 95 % of the body’s serotonin, however, is produced in the intestine where it has been increasingly recognized for its hormonal, autocrine, paracrine, and endocrine actions.