Canesten GYN 1 den 1 vaginální tobolka

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: CANESTEN
Canesten GYN 1 den komfortně léčí kvasinkovou infekci 1 vaginální tobolkou. Ulevuje od příznaků infekce, které se projevují jako svědění, zarudnutí, pálení a výtok.
Skladem na e-shopu
305

O produktu

50134649

Canesten GYN 1 den se používá k léčbě gynekologických zánětů, způsobených mykotickou infekcí (houbovitými mikrorganismy). Tyto potíže se projevují svěděním a zarudnutím v oblasti pochvy a vulvy, pálením, zduřením a bolestivostí tkání pochvy a bělavým, hrudkovitým výtokem, bez zápachu. Canesten GYN 1 den komfortně léčí kvasinkovou infekci jen 1 vaginální tobolkou. Tobolka se zavádí pomocí hygienického aplikátoru. Vaginální tobolka Canesten GYN 1 den je určena pro ženy a dívky od 16 let (dospívající od 12 let pouze po poradě s lékařem).

Hlavní vlastnosti:

  • ulevuje od svědění, pálení, zarudnutí, otoku, výtoku a bolesti
  • léčí kvasinkovou infekci – mykózu
  • 1 tobolka obvykle stačí k odstranění příznaků infekce
  • jednoduchá aplikace pomocí hygienického aplikátoru
  • pro ženy a dívky od 16 let

Dávkování

Ženy a dívky od 16 let aplikují vaginální tobolku jednorázově, nejlépe večer před spaním. Tobolka se zavádí do pochvy pomocí aplikátoru. Léčba nemá být prováděna během menstruace. Jestliže do 7 dnů od zahájení léčby nedojde ke zlepšení příznaků onemocnění, poraďte se svým lékařem. Pro zvládnutí onemocnění je nezbytná současná léčba sexuálních partnerů.

Složení

Léčivou látko je clotrimazolum 500 mg v jedné měkké vaginální tobolce.

Dalšími pomocnými látkami jsou želatina, glycerol, bílá vazelína; tekutý parafin, čištěná voda, oxid titaničitý (E171), chinolinová žluť (E104), oranžová žluť (E110), lecithin (E322), triacylglyceroly se středním řetězcem.

Upozornění

Neužívejte v případě alergie na jakoukoliv složku přípravku. O použití přípravku v těhotenství musí rozhodnout lékař. V těhotenství se musí poševní tobolka zavádět bez použití aplikátoru. Stejně jako jiné krémy a tablety může i tento léčivý přípravek snížit účinnost antikoncepčních pomůcek z pryže, jako jsou kondomy a pesary.  Uchovávejte mimo dosah dětí!

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.