Bambucké máslo – zázrak přírody

Už jste slyšeli o síle a blahodárných účincích bambuckého másla, které by rozhodně nemělo chybět v žádné správné koupelně? Africké zlato, jak se často bambuckému máslu přezdívá, je oblíbené především pro své hydratační a regenerační schopnosti. Navíc se skvěle hodí pro každý typ pleti, včetně té nejcitlivější. Ne nadarmo je tak považované za absolutní zázrak přírody

Odkud bambucké máslo pochází? 

Za výrobou a vznikem bambuckého másla stojí náročná ruční práce, která je převážně ženskou záležitostí. Bambucké máslo se získává z ořechů, které rostou na vysokých posvátných stromech v oblasti tropické Afriky. Samotný proces výroby vypadá tak, že se ze země nejprve posbírají samovolně spadlé ořechy, ze kterých se následně odstraní tuhá zelená slupka. Ořechy jsou ovšem ukryty ještě pod tvrdou skořápkou, která se dá snadno rozbít poté, co se ořechy uvaří ve vodě a nechají uschnout na sluníčku. Na závěr se ořechy musí pražit, drtit, mlít a proplachovat vodou tak dlouho, než se z nich stane čisté bambucké máslo.

Bambucké máslo

V čem je ukryta síla bambuckého másla? 

Co vlastně stojí za silou a unikátními účinky tohoto zázračného másla? Je to především jeho bohaté složení, které společně tvoří tak moc prospěšný produkt. Bambucké máslo obsahuje především mnoho vitamínů. Za jedny z nejdůležitějších složek jsou považovány mastné kyseliny a vitamin E, díky nimž bambucké máslo disponuje výbornými hydratačními účinky. Vitamin E zároveň působí jako skvělý antioxidant. Opomenout nesmíme ani vitamin A a F. Tyto vitamíny přispívají k rychlejšímu hojení drobných ranek nebo ekzémů.

Proč si pořídit bambucké máslo?

Čím vším by tedy pro vás mohl být tento africký skvost přínosný? Bambucké máslo toho umí opravdu mnoho. Přesvědčte se sami.

1. Zanechává pleť o poznání mladší

Pravidelné používání bambuckého másla vede k mladistvějšímu vzhledu pleti. Máslo bojuje proti známkám stárnutí pleti a to tak, že pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, čímž výrazně snižuje výskyt vrásek.

2. Hydratuje a vyživuje

Každý typ pleti sice potřebuje něco trochu jiného, ale jedno mají všechny společné – potřebují dokonalou hydrataci a výživu. A právě to jim poskytuje blahodárné bambucké máslo.

3. Regeneruje a napomáhá při hojení

Bambucké máslo je také skvělým pomocníkem při hojení drobných ranek, odřenin, spálenin, štípanců od komárů i ekzému. Máslo dokáže velmi intenzivně regenerovat pokožku, čím napomáhá jejímu léčení.

4. Chrání před slunečním zářením 

Jelikož je toto máslo opravdu velmi všestranné, tak jej lze použít i jako ochranu před škodlivými vlivy slunečního záření. Bambucké máslo poskytuje SPF 4.

5. Nahradí mnoho produktů najednou
Bambucké máslo je o opravdu velmi multifunkční a všestranné a lze ho použít na celé tělo. Bambucké máslo může sloužit jako odličovač pleti, hydratace celého těla, výživa konečků vlasů nebo i jako péče o nehtovou kůžičku. Stačí si pouze vybrat.