Jaký má menopauza vliv na vlasy a vlasovou pokožku?

Během menopauzy dochází v těle k velkým hormonálním změnám, které ovlivňují kvalitu pokožky, ale také vlasů. Ty přicházejí o pružnost, jsou slabé a začínají více padat. Jak se ztrátou vlasů v důsledku přechodu bojovat?

Co se děje s vlasy, když stárnou a jak o ně pečovat?

Stav vlasů závisí na daných individuálních a genetických faktorech. Během menopauzy se však vlasovým folikulům nedostává přiměřené množství živin a následkem je řídnutí a nadměrná ztráta vlasů. Jde o zcela běžný jev, který doprovází proces stárnutí, ale ve výjimečných případech může dojít až k extrémnímu výpadku vlasů (alopecii) a proto je třeba navštívit specialistu, který zvolí vhodný postup a léčbu.

Při padání vlasů v období menopauzy je důležité dbát na kvalitní stravu – je vhodné jíst dostatečné množství zeleniny, bílkovin a dodržovat pitný režim. Plnohodnotnou stravu je možné obohatit i doplňky, které obsahují vysoké množství antioxidantů a nebo jsou určené přímo k potlačení padání vlasů. Divy také dělá kvalitní spánek a dostatek pohybu. Zkuste si proto odpočinout na čerstvém vzduchu. Prospěje to nejen vlasům, ale i vaši psychické pohodě.

Zvolte vhodnou kosmetickou péči

Snažte se vlasy nezatěžovat přehnanou péčí. Zvolte šampon a kondicionér, jejichž cílem je posílení slabých vlasů. Lze také sáhnoutpo speciálních kúráchs aktivními látkami, které vypadávání vlasů usměrní. Vlasové pokožce můžete také dopřát každodenní krátkou masáž pro podporu prokrvení.