Připravte pleť na jaro

8. 3. 2020 · 3 minuty čtení
 • Vlasy, kůže, nehty
 • Krása a péče
A je tady jaro. Odložit zimní bundy a čepice, vyměnit barvy v šatníku a vklouznout do jarních bot. Málokterá žena netouží po dlouhé pochmurné zimě po ničem víc, než obměnit repertoár barev, nasadit sluneční brýle a vyrazit nasávat pozitivní energii voňavého jarního počasí.

Tak, aby náš „outfit“ byl dokonalý, nesmíme zapomenout správně zregenerovat i naši pleť, která v zimě musela odolávat teplotním výkyvům, a to se často projeví na jejím vzhledu. Typickým ukazatelem působení zimního počasí je suchost neboli dehydratace. Pleť je bez jasu a mnohdy díky tomu vypadáme starší. Póry jsou viditelnější, rozšířené a pokožka vykazuje známky podráždění, může být až začervenalá.

Čištění je základ peeling

Regenerace pleti začíná u jejího čištění. Pravidelné a správné čištění je klíčem ke krásné, zdravé a rozjasněné pleti. U každé moderní ženy je péče o pleť samozřejmostí. Nejdříve odlíčíme oči a následně použijeme přípravek určený k mytí obličeje, mycí gel, krém nebo olej, který volíme podle typu naší pleti. Na dočištění je vhodné použít tonikum a na zklidnění a hydrataci termální vodu. Kromě dodržování základních čistících kroků je pro regeneraci a projasnění pokožky důležité zahrnout i používání peelingu. Díky peelingu odstraníme z pokožky šupinky, nebo-li odumřelé kožní buňky a pleť je tak nachystaná lépe vstřebávat aktivní látky z pleťových krémů a sér. Peelingy by se měly dělat jednou, maximálně dvakrát týdně. Při častějším používání si naopak můžeme uškodit a pokožka se může stát až intoleratní.

Tajemství krásné pleti

Pokožku na jaře trápí dehydratace, a tak je tedy na místě dodat ji potřebnou vláhu. Hydratovaná pleť je zdravá pleť a nutno zmínit, že u dobře hydratované pleti se i vrásky tvoří výrazně pomaleji.  Vhodné je použití hydratačního séra, které se aplikuje na vyčištěnou pleť ráno a večer a nechá se působit 2-3 minuty. Díky zpracování aktivních látek s vyšší koncentrací se vstřebává do hlubších vrstev pokožky a dodává tak pleti silný „hydratační koktejl“. Následně aplikujeme denní nebo noční krém.

V rámci regenerace pleti je vhodné zařadit i doplňkovou péči v podobě regeneračních a hydratačních masek. Jejich použití jedenkrát týdně pleť výrazně posílí a dodá potřebné živiny, které se projeví rozzářenějším vzhledem.

Aby nás sluníčko nepřekvapilo Jarní slunce

S prvními slunečními paprsky je dobré si uvědomit, že pleť není po zimě připravena na silnou dávku slunečního záření a mohla by se tak lehce spálit. Denní krémy s obsahem UV faktoru jsou jasnou volbou pro toto období. Pomocí UV faktoru chráníme pleť před vznikem pigmentových skvrn a zároveň je prevencí stárnutí pleti, které sluneční paprsky tak rády podporují. Pokud máme denní krém bez UV faktoru je vhodné používat alespoň make-up, který UV faktor obsahuje.

Noční péče

Nedílnou součástí správné péče je používání nočních krémů, které mají vyšší obsah výživných složek. A na místě je i péče o oční okolí, nezapomínejme proto na oční krémy.

Životospráva a správný pitný režim se významně podílejí na konečném vzhledu naší pokožky.  Vhodné je zařadit i doplňky stravy v podobě antioxidantů, které budou naši pleť chránit před nepříznivými vlivy a budou napomáhat zdravějšímu vzhledu, který je pro nás ženy tak důležitý.

Milé dámy, teď už jen zbývá mrknout na letošní trendy líčení a můžeme se těšit na nádherné slunečné dny s krásnou pokožkou.

 

Články k tématu Připravte pleť na jaro

 • Koloidní stříbro: Účinky stříbra využívali již naši předkové

  Koloidní stříbro: Účinky stříbra využívali již naši předkové

  · 5 minut čtení
  • Vlasy, kůže, nehty
  • Krása a péče
  • Kožní problémy

  Koloidní stříbro je ceněnou součástí přírodní kosmetiky. V současnosti vzbuzuje opět zájem jeho schopnost ochránit pokožku proti nežádoucím mikroorganismům. Uplatnění nachází zejména v produktech na mastnou aknózní pleť či k ošetření a hojení ran.

 • Jak menopauza ovlivňuje pleť a tělo?

  Jak menopauza ovlivňuje pleť a tělo?

  · 2 minuty čtení
  • Vlasy, kůže, nehty
  • Krása a péče
  • Menopauza
  Menopauza je životní období, kdy probíhá v těle mnoho změn. Můžete zaznamenat nepravidelnou menstruaci (tzv. perimenopauzu), špatný spánek, nadměrné pocení, návaly horka nebo řídnutí kostí. Ale její vliv je nejvíce vidět na pokožce, která ztrácí kolagen čím dál rychleji… Jak ji pomoci?
 • Jak se zorientovat v testech kosmetických přípravků?

  Jak se zorientovat v testech kosmetických přípravků?

  · 3 minuty čtení
  • Vlasy, kůže, nehty
  • Krása a péče
  Můžeme věřit v účinnost působení kosmetických přípravků? Jak probíhá jejich testování a o čem vlastně vypovídají výsledky...