Připravte pleť na jaro

A je tady jaro. Odložit zimní bundy a čepice, vyměnit barvy v šatníku a vklouznout do jarních bot. Málokterá žena netouží po dlouhé pochmurné zimě po ničem víc, než obměnit repertoár barev, nasadit sluneční brýle a vyrazit nasávat pozitivní energii voňavého jarního počasí.

Tak, aby náš „outfit“ byl dokonalý, nesmíme zapomenout správně zregenerovat i naši pleť, která v zimě musela odolávat teplotním výkyvům, a to se často projeví na jejím vzhledu. Typickým ukazatelem působení zimního počasí je suchost neboli dehydratace. Pleť je bez jasu a mnohdy díky tomu vypadáme starší. Póry jsou viditelnější, rozšířené a pokožka vykazuje známky podráždění, může být až začervenalá.

Čištění je základ peeling

Regenerace pleti začíná u jejího čištění. Pravidelné a správné čištění je klíčem ke krásné, zdravé a rozjasněné pleti. U každé moderní ženy je péče o pleť samozřejmostí. Nejdříve odlíčíme oči a následně použijeme přípravek určený k mytí obličeje, mycí gel, krém nebo olej, který volíme podle typu naší pleti. Na dočištění je vhodné použít tonikum a na zklidnění a hydrataci termální vodu. Kromě dodržování základních čistících kroků je pro regeneraci a projasnění pokožky důležité zahrnout i používání peelingu. Díky peelingu odstraníme z pokožky šupinky, nebo-li odumřelé kožní buňky a pleť je tak nachystaná lépe vstřebávat aktivní látky z pleťových krémů a sér. Peelingy by se měly dělat jednou, maximálně dvakrát týdně. Při častějším používání si naopak můžeme uškodit a pokožka se může stát až intoleratní.

Tajemství krásné pleti

Pokožku na jaře trápí dehydratace, a tak je tedy na místě dodat ji potřebnou vláhu. Hydratovaná pleť je zdravá pleť a nutno zmínit, že u dobře hydratované pleti se i vrásky tvoří výrazně pomaleji.  Vhodné je použití hydratačního séra, které se aplikuje na vyčištěnou pleť ráno a večer a nechá se působit 2-3 minuty. Díky zpracování aktivních látek s vyšší koncentrací se vstřebává do hlubších vrstev pokožky a dodává tak pleti silný „hydratační koktejl“. Následně aplikujeme denní nebo noční krém.

V rámci regenerace pleti je vhodné zařadit i doplňkovou péči v podobě regeneračních a hydratačních masek. Jejich použití jedenkrát týdně pleť výrazně posílí a dodá potřebné živiny, které se projeví rozzářenějším vzhledem.

Aby nás sluníčko nepřekvapilo Jarní slunce

S prvními slunečními paprsky je dobré si uvědomit, že pleť není po zimě připravena na silnou dávku slunečního záření a mohla by se tak lehce spálit. Denní krémy s obsahem UV faktoru jsou jasnou volbou pro toto období. Pomocí UV faktoru chráníme pleť před vznikem pigmentových skvrn a zároveň je prevencí stárnutí pleti, které sluneční paprsky tak rády podporují. Pokud máme denní krém bez UV faktoru je vhodné používat alespoň make-up, který UV faktor obsahuje.

Noční péče

Nedílnou součástí správné péče je používání nočních krémů, které mají vyšší obsah výživných složek. A na místě je i péče o oční okolí, nezapomínejme proto na oční krémy.

Životospráva a správný pitný režim se významně podílejí na konečném vzhledu naší pokožky.  Vhodné je zařadit i doplňky stravy v podobě antioxidantů, které budou naši pleť chránit před nepříznivými vlivy a budou napomáhat zdravějšímu vzhledu, který je pro nás ženy tak důležitý.

Milé dámy, teď už jen zbývá mrknout na letošní trendy líčení a můžeme se těšit na nádherné slunečné dny s krásnou pokožkou.