Tipy na vánoční dárky pro domácí mazlíčky

1. 1. 2021 · 4 minuty čtení
 • Vetclub

Připravili jsme pro vás seznam tipů na vánoční dárky pro psy a kočky. Žádné zbytečnosti, jen samé užitečné věci. Nebo je můžete zabalit jako dárek pro své blízké, kteří domácí mazlíčky mají, budou mít určitě radost za své malé chlupáče.Dárky pro pejsky

Vždycky je tu varianta, že prostě koupíte jeden, dva pamlsky, ty zabalíte a pejskovi pod stromečkem, dovolíte rozcupovat papír a pamlsky okamžitě ztrestat. Není to sice nápadité, ale je zaručeno, že budou mít radost. Naše tipy na pamlsky jsou následující:

A pak jsou tu praktické dárky, které sice nezpůsobí explozi nadšení přímo u vánočního stromečku, ale možná vám významně usnadní každodenní život s pejskem. Odhoďte předsudky a dejte šanci inovacím, které mohou ochránit zdraví vašeho pejska, např.šetrný rozčesávací kartáč na srst či bezdrátový zastřihávací strojek srsti.

Chutné a zároveň prospěšné jsou dále doplňky stravy, často speciálně zaměřené, např. podle stáří zvířete.


Praktické dárky pro psy

 • Zastřihovač srsti Wahl – Bezdrátový zastřihávací strojek za velmi přijatelnou cenu, který se vyznačuje pohodlnou manipulací a je vhodný k úpravě chloupků na čenichu. Nástavec na zástřih je nastavitelný a stačí jen jedna AA baterie, která je součástí balení.
 • Gumový kartáč na srst Pet Teezer –Ohebné gumové štětiny rozčesávacího kartáče jsou šetrné k srsti a dovedou efektivně vyčesat zacuchanou srst bez bolesti. Dvě délky štětin zajišťují důkladné vyčesání i v případě srsti s podsadou.
 • Digitální teploměr Dr.Max ThermoMAX Digital – Máte podezření na horečku? Pak se bude hodit teploměr. Pejsek (nebo kočka) by měl vždy mít svůj vlastní teploměr. Před použitím přetřete teploměr troškou oleje nebo sádla, aby se lépe zaváděl. Požádejte dalšího člověka, aby pejska jemně držel za hlavu a zároveň mírně podpíral bříško, po zavedení teploměru do rekta mají pejsci tendenci si sedat. Další možnost je měřit pejska vleže. Teploměr se zavádí 1–2 cm do konečníku.

Chutné a prospěšné dárky pro psy

V našem e-shopu najdete mnohem více doplňků stravy. Pečlivě vyberte ten, který přesně odpovídá potřebám vašeho pejska. Zde najdete pár tipů:

 • Rybí olej Canvit Fish Oil  – Rybí olej obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které přispívají k udržení normálního stavu kůže a srsti, ale také slouží jako cenný doplněk výživy zejména u pejsků, kteří z nějakého důvodu ztrácejí hmotnost, ať už vlivem stáří, nemoci, nebo zranění.
 • Kloubní výživa Alavis  – Kombinace glukosamin sulfátu a ALAVIS™ MSM formule posiluje a vyživuje kloubní chrupavky a podporuje tak správnou funkci kloubů, svalů a šlach. Zejména se doporučuje pro štěňátka, sportovní a pracovní pejsky, seniory a pejsky s nadváhou.
 • Podpora pro seniory – Proactivet Multivitaminový komplex vytvořený na míru podle potřeb pejsků starších 7 let. Snaží se co nejdéle udržet pejska v dobré zdravotní kondici, stimuluje imunitní systém a přispívá ke zpomalení viditelných známek stárnutí.

Dárky pro kočky

Vaše kočičky samozřejmě potěšíte něčím dobrým na zub, ideálně pokud to bude prospěšné pro jejich zdraví. Tady je náš výběr:

 • Lososový olej pro krásnou a zdravou srst Canvit – Rybí oleje a zejména pak lososový olej je známý pro své příznivé účinky na stav srsti jak kočiček, tak pejsků. Díky omega-3 nenasyceným mastným kyselinám je také vhodným zdrojem živin a pomáhá udržet zvíře v dobré zdravotní kondici.
 • Doplňkové krmivo při potížích s močovými cestami Hill´s –Některé kočičky trpí onemocněním močového ústrojí. Doplňkové krmivo pak pomáhá zejména při dlouhodobých problémech a má preventivní účinek před recidivou onemocnění. Vždy je však nezbytné dodržovat další režimová opatření a doporučení veterináře.
 • Širokospektrální multivitaminový doplněk stravy Aptus –Velmi komplexní přípravek značky Aptus kombinuje 19 vitaminů, minerálních látek, mikroprvků a esenciálních aminokyselin k celkové podpoře zdravotního stavu.

Doporučuje se podávat ho zejména březím a kojícím kočičkám, ale také koťátkům od věku 3 týdnů.


Šikovné vychytávky veterinární péče pro kočičky jsou dnes naštěstí už cenově dostupné a mohou zvýšit kvalitu života kočky i prodloužit délku dožití. I maličkosti mohou mít významný vliv na celkový zdravotní stav vaší panovnice.

 • Mast urychlující hojení Alavis – Drobná poranění, někdy šrámy ze soubojů, jindy škrábance z křoví. Po šetrné dezinfekci rány pomůže voduodpuzující gel urychlit tvorbu stroupku a hojení ranky. Pokud je rána rozměrná či hluboká, vždy vyhledejte pomoc veterináře.
 • Mast na tlapky a drápky Topvet – Posypová sůl sice nás lidi v zimě chrání před pádem na náledí, pro zvířata a jejich tlapky je však velmi nepříjemná. Posypová sůl může naleptat kůži na tlapkách nebo bolestivě otevírat starší zranění. V létě zase může podobné potíže působit asfalt natavený přímým slunečním svitem.

Produkty pro kočičky vždy vybírejte s ohledem na konkrétní potřeby vaší kočky. Vezměte v úvahu její věk, pohlaví, prodělaná onemocnění, aktuální zdravotní stav, ale také způsob života. Nejste si jisti výběrem dárku pro kočičku? Neváhejte se poradit s naším odborným personálem v lékárnách Dr.Max.

Přejeme vám šťastné, veselé a chlupaté!

Dr.Max VET

Články k tématu Tipy na vánoční dárky pro domácí mazlíčky

 • Základní péče o srst krátkosrstých plemen

  Základní péče o srst krátkosrstých plemen

  · 4 minuty čtení
  • Vetclub

  Zdánlivě by měla být péče o srst krátkosrstých plemen snazší a všestranně méně náročná než u plemen dlouhosrstých, není to ale tak úplně pravda. Proč je péče o krátkou srst náročná a jak by měla vypadat alespoň v základní verzi?

 • Potravinové alergie u zvířat

  Potravinové alergie u zvířat

  · 3 minuty čtení
  • Vetclub

  Stejně jako roste výskyt potravinových alergií u lidí, tak i domácí mazlíčci se bohužel ve stále větší míře potýkají s alergickými reakcemi na různé složky potravy. Co alergie způsobuje, jak je poznat a jak je řešit?

 • Jak poznat a účinně řešit kožní plíseň u psa?

  Jak poznat a účinně řešit kožní plíseň u psa?

  · 2 minuty čtení
  • Vetclub

  Kožní plíseň je časté infekční onemocnění u pejsků, jež má zpočátku plíživé příznaky, a bohužel se také může přenést na člověka. V praxi se tak často děje u dětí, které mívají s pejsky intenzivnější kontakt. Léčba kožní plísně u zvířete, ale nakonec i u člověka je bohužel běh na dlouhou trať.