Mgr. Barbora Jedličková

Mgr. Barbora Jedličková

91 článků
Vystudovala jsem farmaceutickou fakultu na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a následně jsem pracovala 4 roky jako zástupce vedoucího lékárníka ve veřejné lékárně v Brně. Zajímám se o problém lékových interakcí, přírodní a veterinární léčiva a zdravý životní styl. Už na vysoké škole jsem objevila kouzlo výživy a pomalu se jí začala věnovat. Mám akreditovaný rekvalifikační kurz výživového poradce, abych mohla pomáhat lidem dosáhnout jejich cílů co se týče hmotnosti nebo abych je naučila zdravě jíst. Ve volném čase ráda poslouchám hudbu, miluji přírodu, fotografování, věnuji se rodině a pejskovi.
 • 7 věcí, které se hodí na cestování se zvířetem

  Většině pejsků, koček i dalších domácích mazlíčků je nejlépe doma. Tam, kde to znají, kde „vládnou“, kde mají své jisté. Někdy ale dobrodružná povaha páníčků nebo obyčejná nutnost zajistí cestovatelský zážitek i zvířeti. Přinášíme vám několik rad, jak si cestování s domácím mazlíčkem usnadnit.
  7 věcí, které se hodí na cestování se zvířetem
 • Odčervení psa a štěňat – jak často je potřeba?

  Parazité mohou vašeho pejska napadnout kdekoli a kdykoli. Nákaza se přenáší při kojení, při hrabání v infikované půdě nebo při očichávání výkalů jiného psa. Nelze jí vždy stoprocentně zabránit, ale pravidelným odčervováním ochráníte svého psího kamaráda před vážnými zdravotními problémy. Jak odčervit psa, kdy s odčervením začít a v jakých intervalech se doporučuje opakovat?
  Odčervení psa a štěňat – jak často je potřeba?
 • Pes a klouby – jak vybrat kloubní výživu pro psa?

  Bolesti kloubů u psů jsou bohužel velmi časté. Mohou postihnout jakékoli plemeno psa a vyskytnout se v jakémkoli věku. Nejvíce ohroženi jsou starší psi velkých plemen nebo psi, kteří mají nadváhu. Přečtěte si o příčinách bolestí kloubů, jejich příznacích a také o vhodných veterinárních doplňcích pro klouby vašeho psa.
  Pes a klouby – jak vybrat kloubní výživu pro psa?
 • Probiotika pro psa a zdravá střevní flóra

  Probiotika se stala mezi lidmi běžnou záležitostí. Věděli jste ale, že probiotické doplňky mohou prospět i vašemu domácímu mazlíčkovi? V jakých situacích mohou být probiotika pro psy užitečná, v jaké formě je dávkovat a zda jsou vhodná i pro štěňata, se dozvíte v našem článku.
  Probiotika pro psa a zdravá střevní flóra
 • Bezpečné a komfortní cestování autem s mazlíčkem

  Proč je nepřipoutané zvíře v kabině vozu nebezpečné pro sebe i pro lidskou posádku a jaké metody jsou při cestování s pejskem (či kočičkou) v autě doopravdy bezpečné a zároveň pohodlné pro zvíře, si můžete přečíst v novém článku na Dr. Max VET.
  Bezpečné a komfortní cestování autem s mazlíčkem
 • Je čas vybavit domácí mazlíčky proti klíšťatům

  Proč je důležitá ochrana před klíšťaty? Odpověď je nasnadě. Klíště můžeme bez nadsázky zařadit mezi nejnebezpečnější živočichy české přírody, protože přenáší nebezpečná onemocnění. A to platí jak u lidí, tak i u domácích mazlíčků. Jaký antiparazitní přípravek zvolit, jaké jsou možnosti i jejich výhody či nevýhody, poradíme na následujících řádcích.
  Je čas vybavit domácí mazlíčky proti klíšťatům
 • O pár kilo lehčí…

  Shodit pár kilogramů je jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí. Jestliže jste se rozhodli udělat něco se svojí váhou i vy, rádi vás ve vašem úsilí podpoříme! Chcete-li si trvale udržovat optimální hmotnost, bez úpravy životního stylu se neobejdete. Vždy je třeba změnit stravovací návyky a zařadit do pravidelného režimu pohyb. 
  O pár kilo lehčí…
 • Předcházejte poranění tlapek mrazem a solí

  Posypová sůl, štěrk, písek nebo popel v kombinaci s mrazem tlapky poškozují a mohou vést k popraskání kůže na tlapkách. Taková poranění je pro pejsky velmi bolestivé. Přinášíme vám tipy, jak o zvířecí tlapky preventivně pečovat a jak případně tento druh poranění řešit.
  Předcházejte poranění tlapek mrazem a solí