Domácí mazlíčci

  (76)

Články

 • Průjem u kočky – příčiny a léčba

  Ani kočkám se nevyhýbají různé problémy s trávením. Jedním z těch velmi běžných je průjem – akutní i chronický. V následujícím článku se dozvíte, jaké jsou nejčastější příčiny průjmu u koček, jak se průjem léčí, kdy vyhledat veterináře a co můžete pro zdravé trávení své kočičky udělat sami.
  Průjem u kočky – příčiny a léčba
  • Aktuálně

Nejnovější články


 • Průjem u kočky – příčiny a léčba

  Ani kočkám se nevyhýbají různé problémy s trávením. Jedním z těch velmi běžných je průjem – akutní i chronický. V následujícím článku se dozvíte, jaké jsou nejčastější příčiny průjmu u koček, jak se průjem léčí, kdy vyhledat veterináře a co můžete pro zdravé trávení své kočičky udělat sami.
  Průjem u kočky – příčiny a léčba
 • Co pes nesmí/může jíst?

  Málokdo z nás odolá velkým hnědým očím, které pod stolem žadoní o kousek jídla z našeho talíře. Může však malá odměna od stolu psovi ublížit? V tomto článku vám představíme potraviny, které jsou pro vašeho psa bezpečné, i potraviny, které mohou vašeho psa expresně poslat na pohotovost k veterináři.
  Co pes nesmí/může jíst?
 • Jak často krmit psa a štěně – otázky a odpovědi

  Strava je zásadní pro zdraví vašeho pejska. Co by měl správně jíst, kolik krmiva byste mu měli dávat a jaký je nejlepší způsob krmení? Existuje celá řada přístupů, jak pejskovi zajistit  vyváženou a zdravou stravu, a tak někdy může být složité rozhodnout, jakým směrem se vydat. Přečtěte si proto několik našich rad a tipů o tom, čím a jak často krmit psa nebo štěně.
  Jak často krmit psa a štěně – otázky a odpovědi
 • Odčervení psa a štěňat – jak často je potřeba?

  Parazité mohou vašeho pejska napadnout kdekoli a kdykoli. Nákaza se přenáší při kojení, při hrabání v infikované půdě nebo při očichávání výkalů jiného psa. Nelze jí vždy stoprocentně zabránit, ale pravidelným odčervováním ochráníte svého psího kamaráda před vážnými zdravotními problémy. Jak odčervit psa, kdy s odčervením začít a v jakých intervalech se doporučuje opakovat?
  Odčervení psa a štěňat – jak často je potřeba?
 • Pes a klouby – jak vybrat kloubní výživu pro psa?

  Bolesti kloubů u psů jsou bohužel velmi časté. Mohou postihnout jakékoli plemeno psa a vyskytnout se v jakémkoli věku. Nejvíce ohroženi jsou starší psi velkých plemen nebo psi, kteří mají nadváhu. Přečtěte si o příčinách bolestí kloubů, jejich příznacích a také o vhodných veterinárních doplňcích pro klouby vašeho psa.
  Pes a klouby – jak vybrat kloubní výživu pro psa?
 • Probiotika pro psa a zdravá střevní flóra

  Probiotika se stala mezi lidmi běžnou záležitostí. Věděli jste ale, že probiotické doplňky mohou prospět i vašemu domácímu mazlíčkovi? V jakých situacích mohou být probiotika pro psy užitečná, v jaké formě je dávkovat a zda jsou vhodná i pro štěňata, se dozvíte v našem článku.
  Probiotika pro psa a zdravá střevní flóra
 • Hypertyreóza u koček – příznaky a léčba

  Hypertyreóza neboli zvýšená funkce štítné žlázy se vyskytuje především u koček vyššího věku. Mezi hlavní příznaky onemocnění patří neustálý hlad, neklid a zhoršená kvalita srsti. Neléčená hypertyreóza může u kočky způsobit poškození srdce nebo ledvin, proto je důležité začít ji včas léčit. Máte-li tedy doma kočku, které je kolem 10 let, určitě si o tomto onemocnění a jeho léčbě přečtete více.
  Hypertyreóza u koček – příznaky a léčba
 • Zubní kámen u psa

  Zubní kámen se tvoří u psů stejným způsobem jako u lidí. Pravidelná zubní hygiena u psů ale nebývá zdaleka samozřejmostí. Zubní kámen však není pouze estetický problém. Přečtete si, jaká rizika zubní kámen u psa představuje, jak jeho tvorbě předcházet a proč se vyplatí čas od času investovat do profesionálního zubního ošetření u veterináře.
  Zubní kámen u psa