Zdravé opalování – proč dát přednost opalovacím krémům s přírodními UV filtry?

8. 7. 2024 · 4 minuty čtení

Slunečné počasí letních měsíců nás přímo vybízí k tomu, abychom trávili co nejvíce času venku. Přestože nám sluníčko přináší radost a zlepšuje náladu, neměly bychom zapomínat na ochranu naší pokožky. Které přípravky zvolit, aby vaše pokožka byla spolehlivě chráněná a zároveň hýčkaná i hydratovaná tím nejlepším možným způsobem? 

Simona Nosálová
Simona Nosálová
Zdravé opalování – proč dát přednost opalovacím krémům s přírodními UV filtry?

Proč je třeba chránit pokožku na sluníčku?

Sluneční záření obsahuje UVA a UVB paprsky, které mohou vážně poškodit naši pokožku. UVA záření proniká hlouběji do kůže a je hlavním viníkem předčasného stárnutí pokožky. Tento typ záření způsobuje tvorbu volných radikálů, které narušují kolagen a elastin, což vede k vráskám a ztrátě elasticity. UVA záření může navíc poškozovat DNA buněk a tím přispívat k rozvoji rakoviny kůže. UVB záření zasahuje především povrchové vrstvy kůže a je hlavní příčinou spálení. Kromě toho, že UVB záření způsobuje bolestivé a červené spáleniny, hraje také významnou roli ve vzniku kožních onemocnění, včetně rakoviny. Chránit se před oběma typy záření je tedy nezbytné, abyste si udrželi zdravou a mladistvě vypadající pokožku.

Související kategorie produktů:

Syntetické vs. přírodní UV filtry

Při výběru opalovacích prostředků budete jistě řešit, zda si máte vybrat produkty se syntetickými, nebo přírodními (minerálními) UV filtry. Určitě byste měli vědět, jaký je mezi nimi rozdíl, a podle toho se rozhodnout pro vhodnější přípravek.

Syntetické UV filtry
Přírodní (někdy také minerální) UV filtry
Mají přírodní opalovací krémy vždy minerální UV filtry?
Ne všechny přírodní opalovací přípravky musí nutně obsahovat minerální UV filtry. Doporučujeme se vždy zaměřit se na složení jednotlivých přípravků.

Benefity přírodních opalovacích krémů

Pokud hledáte účinnou ochranu proti slunečnímu záření s šetrným složením, jsou pro vás skvělou volbou přírodní opalovací krémy. Zárukou jistoty je značka Sol de Ibiza, jejíž produkty nabízí 100% přírodní ochranu proti UVA i UVB záření s vysokým obsahem bio složek. Sol de Ibiza nejen chrání pokožku, ale také ji vyživuje a zklidňuje díky obsahu rostlinných olejů a bylinných výtažků. Jejich složení s oxidem zinečnatým zaručuje okamžitou a dlouhotrvající ochranu, ideální pro všechny, kteří chtějí mít čisté svědomí nejen vůči své pokožce, ale také vůči životnímu prostředí.

Aplikace opalovacího krému s minerálním filtrem
Minerální filtry jako oxid zinečnatý a oxid titaničitý se získávají z přírodních minerálů. Mají schopnost odrážet UV záření a poskytují okamžitou ochranu pokožky před sluncem.

Tipy na přírodní přípravky na opalování/ po opalování 

Přírodní opalovací přípravky, jejichž receptury využívají sílu řecké přírody, nabízí značka APIVITA. Produktová řada Bee Sun Safe této značky zajišťuje širokospektrální ochranu před UVA + UVB zářením díky čtyřem filtrům v minimálních koncentracích. Velmi oblíbený je například APIVITA Bee Sun Safe Anti-Spot & Anti-Age SPF50, což je opalovací krém zaměřený na prevenci stárnutí a pigmentových skvrn. Pro péči po opalování má APIVITA hydratační a zklidňující gelový krém, který pomáhá regenerovat pokožku po vystavení slunci.

Hledáte-li přírodní opalovací přípravky, oceníte rovněž produkty značky Naturalis Organic. Najdete v nich kombinaci bio aktivních složek, které dokonale připraví pokožku na pobyt na slunci a efektivně ji ochrání proti UVA a UVB záření. BIO opalovací krém na obličej SPF30 a BIO opalovací krém na tělo SPF30 značky Naturalis Organic nabízejí všestrannou ochranu a jsou vhodné i pod make-up. Po dni stráveném na slunci pak vyzkoušejte Naturalis Organic BIO Aloe Vera Pure gel, který vaši pokožku skvěle zklidní a hydratuje.

Aplikace opalovacího krému s minerálním filtrem u novorozence
Dětská pokožka je mimořádně citlivá na sluneční záření, proto u nejmenších dětí vybírejte opalovací přípravky, které zajistí vysokou ochranu.

Opalování u nejmenších – speciální péče pro děti

Dětská pokožka je obzvlášť citlivá na sluneční záření, proto v případě nejmenších volte opalovací přípravky, které jim poskytnou vysokou ochranu. Vyzkoušet můžete Weleda Dětský krém na opalování Sensitive SPF50 a Weleda Dětské mléko na opalování Sensitive SPF30, které jsou vysoce voděodolné, bez parfemace a obsahují pouze minerální UV filtry. Díky výtažku z protěže alpské a rostlinným olejům tyto produkty nejen chrání, ale také hydratují a pečují o dětskou pokožku.

Skvělou volbou pro děti je rovněž APIVITA Bee Sun Safe Hydra Sun SPF50, která nabízí pohodlnou aplikaci ve spreji a obsahuje přírodní složky jako propolis a měsíček lékařský pro extra hydrataci a zklidnění pokožky.

Pamatujte, že ochrana před sluncem je nezbytná pro zdraví vaší pokožky. Volbou přírodních opalovacích krémů s minerálními UV filtry zajistíte nejen účinnou ochranu, ale také péči o svou pokožku a životní prostředí. Užívejte si sluníčka s pocitem bezpečí i s čistým svědomím!


Články k tématu Zdravé opalování – proč dát přednost opalovacím krémům s přírodními UV filtry?

 • Jak chránit děti před sluníčkem?

  Jak chránit děti před sluníčkem?

  · 9 minut čtení
  Pokožka dětí vyžaduje na slunci speciální ochranu. Kůže kojenců a dětí do 3 let je tenčí, propustnější a nemá plně vyvinutý obranný systém. Jak děti chránit před účinky slunečního záření a jaké opalovací dětské krémy jsou nejvhodnější, vám poradíme v našem článku.
 • U dětí dochází k úpalu nebo úžehu i po obyčejném pobytu na slunci, který dospělý člověk zvládne bez následků. Jak včas rozeznat a řešit letní nebezpečí u dětí, co platí na úpal, úžeh či spálení od sluníčka, vám poradíme v našem článku.
 • Aby slunce bylo vždy jen přítelem

  Aby slunce bylo vždy jen přítelem

  · 8 minut čtení
  S blížícím se létem a stále teplejším počasím začínají na naši pokožku působit sluneční paprsky stále intenzivněji. Jak se před sluncem chránit a podle čeho se řídit při výběru opalovacího krému či opalovacího mléka, vám poradíme v našem článku.
O autorovi
Simona Nosálová
Simona Nosálová
Pracuji jako šéfredaktorka pro lifestylový magazín pro ženy. Mezi mé koníčky patří zvířata, zdravý životní styl, kosmetika a líčení. A právě proto se velmi ráda ve svých článcích zaměřuji na témata zahrnující péči o pleť a tělo, dermokosmetiku a dekorativní kosmetiku. Věřím totiž, že vnitřní zdraví a krása úzce souvisí s krásou vnější.
Číst více od autora
O autorovi
Simona Nosálová
Simona Nosálová
Pracuji jako šéfredaktorka pro lifestylový magazín pro ženy. Mezi mé koníčky patří zvířata, zdravý životní styl, kosmetika a líčení. A právě proto se velmi ráda ve svých článcích zaměřuji na...
Číst více od autora