Prací prášky

  (16)
Seřadit podle
  • Šetrně čistí tkaniny a dodává jim dlouhotrvající svěžest. Pere i na nízké teploty.
  • 4.5
    (17)
    Zachovává syté a zářivé barvy, udržuje stálý tvar látky. Šetrný k pokožce.
  • Odstraní skvrny a udržuje pračku v čistotě. Funguje při praní na nízké teploty.
Prací prášky

Prací prášky

Jaký vybrat prací prášek?

Při výběru vhodného pracího prostředku je důležité se zaměřit na to, jaké prádlo a jak budeme nejčastěji prát. Přípravky k ručnímu praní bývají obecně šetrnější než ty, které používáme k praní v pračce. Dále se řídíme podle typu oblečení. Barevné nebo bílé či si vystačíte s univerzálním prostředkem? Pamatujte však, že specializované prostředky udrží tkaniny vždy v lepší kondici než ty univerzální.

Jiný prací produkt vyžaduje sportovní oblečení, vlněné nebo třeba hedvábné. Podle typu materiálu se zaměřte na konkrétní přípravek, který dlouhodobě zachovává požadovanou barvu i tvar látky.

Poté je také důležité myslet na citlivost pokožky. Dětská pokožka vyžaduje jemnější prášky než dospělá a totéž platí i o lidech s alergiemi. V tomto případě se zaměřte na šetrné produkty, které ji nebudou zbytečně zatěžovat.

Výběr pracího prášku podle typu

Prací prášek je časem ověřený prostředek, který si poradí s odolnými skvrnami i mastnotou. Neutralizuje pot a dodává prádlu svěží nádech čistoty. Likviduje i velmi zažrané fleky. Některé druhy však mohou podráždit pokožku, proto vybírejte ty, které mají na svém obalu označení Sensitive. Klasický prášek je ideální na bílé a světlé prádlo.

Vyberte si z nepřeberného množství pracích přípravků různých značek. Zvolit si můžete mezi běžnými zavedenými značkami jako je Ariel či ekologickými, mezi které patří Jelen či Tierra Verde. Sypký prací prášek představuje nejpraktičtější variantu, co se týče velikosti balení a počtu pracích dávek.