Orlistat

  (1)

Nadváha a obezita nejsou zdaleka jen problémy estetické. Osoby s nadváhou mohou mít výrazně vyšší riziko rozvoje některých závažných onemocnění, například diabetu II. typu, častěji trpí vysokým krevním tlakem či zvýšenou hladinou cholesterolu a tuků v krvi. Nadbytečnými kilogramy jsou přirozeně zatěžovány klouby, zejména kyčelní, kolenní a klouby páteře. I mírné snížení nadváhy má velmi pozitivní efekt na zdravotní stav. Orlistat je lék určený ke snižování nadváhy u dospělých starších 18 let, kteří mají Body Mass Index vyšší než 28.

Seřadit podle
 • Ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých od 18 let s nadváhou.

  Kdy může pomoci Orlistat

  Orlistat je lék určený ke snižování nadváhy u dospělých starších 18 let, kteří mají Body Mass Index vyšší než 28. BMI si snadno spočítáte podle vzorce BMI = hmotnost v kg/výška v m². Orlistat ovlivňuje vstřebávání tuků ve střevech a jeho působením se asi čtvrtina tuků přijatých ve stravě nevstřebává do organismu. Při dodržování nízkoenergetické a nízkotučné diety orlistat až o 50 % zvyšuje váhový úbytek, tzn. že pokud díky samotné dietě zhubnete např. o dva kilogramy, při současném užívání orlistatu jsou to kilogramy tři.

  Jak se Orlistat užívá

  Orlistat se užívá během jídla. Dodržování diety s nízkým obsahem tuku snižuje výskyt nežádoucích účinků (nadýmání, plynatost, průjem). Při užívání orlistatu je doporučováno doplňovat vitamíny rozpustné v tucích (A, D,E, K) formou multivitaminového přípravku. Ten se užívá před spaním, aby absorpce vitamínů nebyla snížena působením Orlistatu. Před zahájením užívání Orlistatu si pečlivě prostudujte příbalový leták, v němž naleznete i praktický plán pro snižování nadváhy.

  Orlistat je lék pro vnitřní užití. Obsahuje účinnou látku orlistat. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.