Orlistat

Řadit
Filtry výpisu
Orlistat Sandoz 60 mg 84 tobolek

84 tobolek

Registrovaný léčivý přípravek

Přípravek se používá ke snížení tělesné hmotnosti u dospělých od 18 let s nadváhou, kteří mají index BMI rovný nebo vyšší než 28. Přípravek Orlistat Sandoz 60 mg se má užívat společně s dietou se sníženým obsahem kalorií a nízkým obsahem tuků.

Akce -23%
499 Kč 649 Kč
Orlistat Teva 60 mg 84 tobolek

84 tobolek

Registrovaný léčivý přípravek

Pomáhá snížit tělesnou hmotnost u dospělých pacientů s nadváhou (BMI ≥ 28 kg/m2) v kombinaci s mírně nízkokalorickou dietou s nízkým obsahem tuků.

Akce -29%
499 Kč 699 Kč

Nadváha a obezita nejsou zdaleka jen problémy estetické. Osoby s nadváhou mohou mít výrazně vyšší riziko rozvoje některých závažných onemocnění, například diabetu II. typu, častěji trpí vysokým krevním tlakem či zvýšenou hladinou cholesterolu a tuků v krvi. Nadbytečnými kilogramy jsou přirozeně zatěžovány klouby, zejména kyčelní, kolenní a klouby páteře. I mírné snížení nadváhy má velmi pozitivní efekt na zdravotní stav.

Kdy může pomoci Orlistat

Orlistat je lék určený ke snižování nadváhy u dospělých starších 18 let, kteří mají  Body Mass Index vyšší než 28. BMI si snadno spočítáte podle vzorce BMI = hmotnost v kg/výška v m2 . Orlistat ovlivňuje vstřebávání tuků ve střevech a jeho působením se asi čtvrtina tuků přijatých ve stravě nevstřebává do organismu. Při dodržování nízkoenergetické a nízkotučné diety orlistat až o 50% zvyšuje váhový úbytek, tzn. že pokud díky samotné dietě zhubnete např. o dva kilogramy, při současném užívání orlistatu jsou to kilogramy tři.

Jak se Orlistat užívá

Orlistat se užívá během jídla. Dodržování diety s nízkým obsahem tuku snižuje výskyt nežádoucích účinků (nadýmání, plynatost, průjem). Při užívání orlistatu je doporučováno doplňovat vitamíny rozpustné v tucích (A, D,E, K) formou multivitaminového přípravku. Ten se užívá před spaním, aby absorpce vitamínů nebyla snížena působením orlistatu.  Před zahájením užívání orlistatu si pečlivě prostudujte příbalový leták, v němž naleznete i praktický plán pro snižování nadváhy.

 

Orlistat je lék pro vnitřní užití. Obsahuje účinnou látku orlistat. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.