Vlašské ořechy

  (3)
Seřadit podle
 • 5.0
  (4)
  Obsahují 15 % bílkovin a tuky bohaté na nenasycené mastné kyseliny.
 • Obsahují 15 % bílkovin a tuky bohaté na nenasycené mastné kyseliny.
 • Ideální ke kvalitním vínům, pohoštění pro přátele nebo jako vydatný snack.
   Vlašské ořechy

   Vlašské ořechy

   Co jsou vlašské ořechy?  

   Vlašské ořechy jsou nejznámější a nejrozšířenější ořechy vůbec. Jádra, která konzumujeme, jsou peckou ořešáku královského, který zdobí nejednu zahradu zejména u nás v České republice. Každý z nás už je někdy loupal. Jejich skořápky se také hojně využívají při vánočních tradicích. Vlašské ořechy jsou velmi zdravou pochoutkou a neměly by chybět v žádném zdravém jídelníčku. 

   Co obsahují vlašské ořechy?

   Představují jednu z nejzdravějších potravin. Obsahují vysoké procento tuku, jedná se však o tuk prospěšný – omega-3 mastné kyseliny. Konzumace vlašských oříšků příznivě působí na náš organismus a dodává do těla potřebné živiny. Najdete v něm komplexní sacharidy, bílkoviny, vitaminy E, B1, B6, B9 a plno minerálů jako je hořčík, měď, zinek, vápník, draslík, železo fosfor. Doporučená dávka této energeticky nabité potraviny je jedna hrst denně.  

   Vlašské ořechy a těhotenství 

   Konzumace vlašských ořechů je také velmi důležitá i v těhotenství. Díky obsahu kyseliny listové podporuje správný průběh těhotenství a dodává matce i dítěti ořechy potřebné látky. Vyměňte klasické sladkosti zahodnotnější mlsání a sáhněte po oříšcích. v rozumném množství jsou pro vaše tělo velmi prospěšné. Existuje kolem 50 odrůd vlašských ořechů, vyberte si za širokého sortimentu značek Allnature a Wolfberry a dopřejte si zdravou svačinku.