Pekanové ořechy (4)

Seřadit podle
5.0
(1)
Nasládlé ořechy jemné chuti s vysokým obsahem tuků.
Nasládlé ořechy jemné chuti s vysokým obsahem tuků.
1000 g
Nasládlé ořechy jemné chuti s vysokým obsahem tuků.
500 g
Nasládlé ořechy jemné chuti s vysokým obsahem tuků.
Pekanové ořechy

Pekanové ořechy

Co jsou pekanové ořechy?  

Pekanové ořechy jsou plody ořechovce pekanového, což je mohutný a dlouholetý strom. Kmen vzrostlého ořechovce může mít až 2 metry v průměru a dožívá se více než 300 let. Pekanový ořech svým vzhledem připomíná klasický vlašský ořech, akorát je výrazně sladší (má nasládlou až karamelovou chuť) a je měkčí. Můžete je používat stejně jako vlašáky – k pečení a vaření teplých i studených jídel. 

Co obsahují pekanové ořechy?  

Pekanové ořechy jsou bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin, které představují zdravé tuky, prospěšné pro nás organismus. Dále se v nich vyskytuje vláknina, protein, vitaminy A, B, C a kyselina listová. Z minerálů obsahují mangan, fosfor, draslík, vápník, železo a zinek. Všechny uvedené látky tvoří perfektní komplex živin, který ocení nejen vegani a vegetariáni. Pekanové ořechy by zkrátka neměly chybět v žádném zdravém jídelníčku. 

Pekanové ořechy a těhotenství 

Zcela bez obav si vychutnejte pekanové ořechy i v těhotenství. Výše uvedené benefity prospějí jak vám, tak vašemu miminku. Ořechy vás perfektně zasytí, jsou navíc velmi chutné. Proto můžete vyměnit bonbony a mléčnou čokoládu za pár oříšků, které jsou lahodné a také vám dodají plno živin. Obsažená kyselina listová přispívá k normálnímu vývoji plodu. Vitamíny a minerály vás udržují v celkové vitalitě a kondici. Vyberte si ze širokého sortimentu značky Allnature. Nezapomeňte, že doporučená denní dávka by neměla být větší než jedna hrst.