Reishi (28)

Seřadit podle
Houba reishi patří mezi nejvzácnější zdraví prospěšné houby.
Kombinuje účinky zdraví prospěšných hub (čaga, reishi) a rakytníku řešetlákového.
Reishi podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu.
Ostropestřec podpoří vaši obranyschopnost a očistu organismu.
60 kapslí
Imunax obsahuje kombinaci přírodních látek pro podporu imunity a obranyschopnosti.
Houba reishi podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu.
Reishi příznivě ovlivňuje naši obranyschopnost – imunitní systém.
Reishi podporuje imunitu. Užívá se u stavů oslabení či v rekonvalescenci.
Reishi působí příznivě na oběhovou soustavu a hladinu cholesterolu v krvi.
Obsahuje jemný prášek z plodnice lesklokorky lesklé v rostlinných kapslích.
Sedm funkčních hub v BIO kvalitě - reishi, chaga, maitake, shiitake, hericium, cordyceps a tremella.
90 kapslí
Reishi přispívá k přirozené obranyschopnosti organizmu, k udržení zdravých oběhových funkcí a hladiny cholesterolu v krvi.
Reishi je houba tradiční čínské medicíny, která podporuje imunitní systém.
100 kapslí
Reishi posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.
Vyzkoušejte kombinaci extraktů dvou vzácných hub Reishi a Cordyceps.
Reishi i vitamin C podporují správnou funkci imunitního systému.
Kapsle s obsahem zdraví prospěšných hub (reishi, korálovec, rezavec, shitake) doplněné výtažkem z česneku, který napomáhá přirozené obranyschopnosti a působí jako antioxidant.
Směs extraktu aceroly, která je přírodním zdrojem vitaminu C a extraktů z hlívy ústřičné a reishi v kapslích. Zdravá imunita a regenerace organismu.
Obsahuje extrakt z reishi s 20 % polysacharidů. Reishi podporuje imunitu.
Sanct Bernhard Reishi Extrakt je potravní doplněk s extraktem z houby Lesklokorka lesklá (Reishi) tradičně užívané pro podporu přirozené obranyschopnosti organismu.
Houba reishi podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu.
Reishi, vitamin C a zinek, které podporují přirozenou imunitní obranu organismu.
Reishi podporuje imunitu a má příznivý vliv na oběhovou soustavu.
Komplex výtažků z hub s obsahem betaglukanů.
Houby shii-take, hericium, hnojník a reishi, která podporuje imunitu a oběhový systém.
30 kapslí
Doplněk stravy s reishi a sibiřským ženšenem.
Usnadní vám start do nového dne a zpříjemní chvilky odpočinku.
Reishi

Reishi

Reishi je čínské označení pro jednu z nejoblíbenějších tzv. chytrých hub, které jsou ceněny pro svůj pozitivní vliv na lidské zdraví. Reishi, to je lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum). Jedná se o dřevokaznou houbu (podobně jako čaga nebo hlíva ústřičná). V tradiční čínské medicíně, kde je využívána již celá tisíciletí, si reishi vysloužila označení „houba věčného mládí“. Klobouk reishi má nezaměnitelnou lesklou barvu, která se mění s věkem houby. V mládí je špinavě žlutý a posléze přechází přes červenohnědou až do kaštanově hnědé. Právě typický vzhled klobouku dal houbě jméno, protože její latinské označení Ganoderma pochází z řeckých slov ganos (lesklý) a derma (kůže), což se odráží i v jejím českém označení. Reishi roste i v České republice, k přímé konzumaci se však nehodí, protože je velmi tuhá a hořká. Uměle pěstované reishi však již hořké nejsou.

Reishi a vlastnosti

Reishi obsahuje velké množství biologicky aktivních látek (dle odborníků až 400), z nichž nejvýznamnější jsou beta-glukany a triterpenoidy (kyselina ganodermová a lucidenová). Dále obsahuje značné množství antioxidantů, alkaloidy, steroly (ergosterol a jeho deriváty nebo beta sitosterol), mastné kyseliny, vlákninu, vitaminy, enzymy nebo nukleosid adenosin. Z minerálů a stopových prvků můžeme v reishi nalézt železo, mangan, hořčík, měď, zinek či vzácné germanium.

Na co se užívá reishi?

V současné době jsou extrakty z reishi dostupné ve formě doplňků stravy. Dlouhodobé užívání doplnků stravy reishi podporuje normální funkci oběhové soustavy, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi a hlavně podporuje imunitu. Aktuální výsledky vědeckých výzkumů naznačují, že by se reishi a další podobné houby mohly v budoucnosti uplatnit i při vývoji léčiv proti těm nejzávažnějším chorobám, které lidstvo aktuálně sužují.

Doplňky stravy s reishi

Doplňky stravy s reishi jsou dostupné nejčastější v tabletách nebo v kapslích. Často se reishi kombinuje s dalšími rostlinami nebo houbami, jako jsou ostropestřec mariánský, rakytník lékařský, čaga, shiitake, hlíva ústřičná, korálovec ježatý, hnojník obecný a další. Přípravky bývají rovněž obohaceny o vitaminy a minerály k podpoře imunity. Zajímavou formou využití reishi je káva s reishi, která vám pomůže nastartovat organismus do nového dne a zpříjemní chvilky odpočinku. Doplňky stravy s reshi se užívají zpravidla 2-3 měsíce, je možné ale i dlouhodobé užívání. Konkrétní údaje o délce užívání naleznete v popisu přípravků.