Odvodnění (19)

Sledujete na kotnících a lýtcích mírné otoky? Říkáte si, jak je možné, že Vás dnes nějak táhnou kalhoty a připadáte si nafouklá? Ze dne na den jste přibrala více než kilo? Možná je příčinou to, že více zadržujete vodu v těle. Jaké jsou nejčastější příčiny zadržování vody v těle? A jak na odvodnění organismu?

Seřadit podle
60 kapslí
Forfemina Slim přispívá k vylučování vody z organismu a kontrole tělesné hmotnosti díky obsahu rostlinných extraktů (z hořkého pomeranče, kopřivy a dalším).
Doplněk stravy s obsahem extraktů plodu kaštanu koňského a břízy bělokoré, luteinu a zinku.
Doplněk stravy s extrakty z kopřivy a klikvy velkoplodé, jablečným octem a zinkem.
Podpořte detoxikaci organismu a zdravé trávení.
Obsahuje kopřivu, petržel a jalovec, které napomáhají vylučování vody.
20 šumivých tablet
Obsahuje kofein + extrakt z kopřivy, která pomáhá vylučování vody z organismu.
porcovaný čaj 20x1,5 g
5.0
(4)
Bylinný čaj s kopřivou a břízou, které podporují vylučování vody z organismu.
bylinné kapky 50 ml
Napomáhají normální funkci močových cest a vylučování vody (pampeliška, tužebník, jalovec).
Kombinace výtažků z plodů jalovce, nati kopřivy a petržele a listů břízy bílé.
40+10 tobolek
Fit kombinace pěti přírodních rostlinných látek obohacená kofeinem. S extraktem z kopřivy pro podporu vylučování vody z organismu.
Pomáhá odstranit přebytečnou vodu z těla a kontroluje tělesnou hmotnost.
14 denní kúra 56 kapslí
Obsahuje komplex bylinných extraktů, který pomáhá tělu odvádět vodu s odpadními a toxickými látkami z těla. Navíc obsahuje i draslík a vitamín B6.
Kopřiva podporuje činnost ledvin a přispívá k vitalitě a osvěžení těla.
Kombinace bylinných extraktů na odvodnění a odstranění přebytečné vody z těla.
Tužebník podporuje imunitu a příznivě ovlivňuje stav kloubů.
Fit kombinace pěti přírodních látek obohacených kofeinem, které přispívají k normální činnosti a k vylučování vody z organizmu.
Fit kombinace pěti přírodních látek obohacených kofeinem, které přispívají k normální činnosti a k vylučování vody z organizmu.
Zemědým podporuje činnost jater a napomáhá vylučování vody z organizmu.
Lípa podporuje trávení i činnost jater, napomáhá normální funkci ledvin.
Odvodnění

Odvodnění

Jak na odvodnění těla?

Na prvním místě doporučujeme upravit stravu a zařadit pravidelnou pohybovou aktivitu. Vybírejte pestrou stravu, plnou čerstvého ovoce a zeleniny. Omezte solení, smažená jídla, cukr i alkohol. Ačkoli si říkáte, že vody v těle máte nadbytek, rozhodně neomezujte příjem tekutin. Denně vypijte cca 2 litry čisté, nejlépe neperlivé vody. Pitný režim vhodně doplní i bylinné čaje, například čaj na odvodnění (Apotheke na odvodnění).

Jaké jsou příčiny zvýšeného zadržování vody v těle?

  • Nadměrný příjem soli
  • Hormonální změny (premenstruační syndrom, užívání hormonální antikoncepce)
  • Nedostatek pohybu a sedavé zaměstnání
  • Nedostatečnost žilního a lymfatického systému (oslabení žilní stěny)
  • Nedostatek spánku
  • Nadváha
  • Některé léky

 

A co na odvodnění z lékárny?

Sáhnout můžete po některém z mnoha doplňků stravy na odvodnění. Tablety na odvodnění obvykle obsahují rostlinné extrakty v kombinaci s některými důležitými vitaminy a minerály. Mezi bylinky na odvodnění patří například kopřiva, přeslička, petržel či jalovec. Jejich kombinaci najdete například v přípravku Kneipp 3 bylinky na odvodnění.

Pokud Vás současně trápí i těžké nohy, můžete přípravky na odvodnění zkombinovat i s přípravky na podporu žilní stěny a doplnit nošením kompresních punčoch. Oslabená žilní stěna totiž často souvisí s nadměrným zadržováním vody v těle. Kombinaci bylin na odvodnění a pro normální činnost cévní soustavy nabízejí například přípravky Dr.Max Aquabalance a Edemo.

V případě nadměrného zadržování vody v těle v souvislosti s premenstruačním syndromem, doporučujeme kromě prášků na odvodnění přidat do stravy i potraviny bohaté na vápník, hořčík a vitamin E. Z bylinek příznivě působí také drmek obecný.

Kdy se nepouštět do odvodnění organismu?

S odvodňovacími tabletami a čaji opatrně v případě dlouhotrvajících otoků a pokud se léčíte se srdcem, vysokým krevním tlakem či v případě, že užíváte lékařem předepsané léky na odvodnění. Zcela se jim vyhněte i v těhotenství, během nějž jsou otoky také velmi časté. V případě jednostranných či výrazných otoků okamžitě vyhledejte lékaře.