Oční linky rychle a hravě. Jak je zvládnout během pár sekund?

18. 11. 2023 · 5 minut čtení

Milujete líčení, ale očním linkám se záměrně vyhýbáte? Od teď už nebudete muset. Ačkoliv se zdá, že namalovat dokonalou oční linku je pořádná věda, díky tomuto triku ji zvládnete během chviličky. Vaše oči tak budou působit neodolatelným a výrazným dojmem.

Simona Nosálová
Simona Nosálová
Oční linky rychle a hravě. Jak je zvládnout během pár sekund?

Naučte se perfektní linky během chvilky

V dnešním hektickém světě je každá minuta drahá, a to platí i pro naši každodenní beauty rutinu. Oční linky jsou zásadním prvkem líčení očí, který dokáže okamžitě změnit váš vzhled. V tomto článku se dozvíte, jak rychle a jednoduše vytvořit dokonalý kočičí pohled s použitím oční linky. Odhalíme vám nejen tipy a triky, jak namalovat dokonalou oční linku, ale také jak toho dosáhnout rychle a hravě.

Související kategorie produktů:

Jaké oční linky si vybrat?

Prvním a nejdůležitějším krokem k perfektním očním linkám je výběr správného produktu. Tekuté linky jsou ideální pro vytvoření hladké a precizní linie. Avšak při použití Physicians Formula Murumuru Butter Matte Monoi Butter Eyeliner oční linky jsou zapotřebí již nějaké zkušenosti a lehká zručnost. Pokud se však s tímto produktem naučíte pracovat, získáte tak skvělého pomocníka, díky kterému si vytvoříte jedním tahem dokonalé oční linky.

Hledáte-li rychlou a efektivní aplikaci, volte linky s jemným aplikátorem, který usnadňuje kontrolu a přesnost – pro lepší představu, oční linky vypadají jako malá fixa. Mezi mé nejoblíbenější produkty v líčení očí patří právě Maybelline Hyper Precise All Day oční linka, se kterou to zvládnete i vy. Oční linky Maybelline jsou v praktickém peru, které zaručuje snadnou aplikaci přesné linky jedním tahem. Černý matný odstín má dokonalou pigmentaci a nabízí hloubku barvy a dlouhou výdrž.

Trik pro perfektní aplikaci

Hlavním trikem na namalování oční linky je použití malých bodů nebo čar podél řasové linie. Pomocí těchto bodů pak můžete spojit a vytvořit hladkou a rovnou linii. Tato metoda je ideální pro začátečníky i pro ty, kteří chtějí dosáhnout dokonalého výsledku rychle a bez námahy.

Nejprve za pomoci tužky orámujte oko (nemusíte začínat v koutku oka, tím si opticky oko zmenšíte) a až poté se pusťte do ocásku. Ocásek byl měl vést v prodloužení dolní slzné hrany oka a v tomto směru pak udělejte vně od oka na obou stranách malé tečky. Z teček veďte jemnou linii směrem dovnitř oka, kde už máte vytvořenou linku podél víčka. Linku poté jemně a plynule napojte na ocásek. 

Pomocí očních linek lze vytvořit trendy kočičí pohled.
Oční linky s aplikátorem jsou vhodné především pro začátečníky, kteří s linkami teprve začínají. Dokážou vám líčení urychlit a usnadnit.

Jak dosáhnout kočičího pohledu?

Klíčem ke kočičímu pohledu je zvýraznění vnějších koutů očí. Začněte tenkou linií od vnitřního koutku oka a postupně ji zesilujte směrem k vnějšímu koutku. Pro dramatický efekt zvedněte konec linky mírně nahoru. Tímto jednoduchým způsobem vytvoříte iluzi delšího a zvednutého oka.

Bílá tužka na oči dokáže oči opticky zvětšit a rozjasnit.
Bílá tužka na oči dokáže oči opticky zvětšit a rozzářit. Můžete aplikovat jemnou i silnou linku, vše záleží na vašich preferencích.

Rychlé a hravé řešení pro každý den

Pro ty z vás, kteří nemají čas na složité líčení, existuje rychlé řešení. Namísto tekutých očních linek použijte Annemarie Börlind Tužku na oči s aplikátorem. Černou tužku postupně aplikujte podél řas a na konci oka linku jemně pozvedněte (zvýraznit můžete jen konec oka) a aplikátorem linku jemně rozetřete.

Toužíte po rozzářeném pohledu?
Na spodní linku oka aplikujte bílou tužku na oči a až poté použijte řasenku. Tento styl sluší především majitelkám modrých a zelených očí.

Vytvoření dokonalé oční linky nemusí být složitý a časově náročný úkol. S těmito tipy a triky můžete dosáhnout profesionálního vzhledu během několika sekund. Pamatujte, že praxe činí mistra, tak neváhejte experimentovat a najít styl, který vám nejvíce vyhovuje.

 

Články k tématu Oční linky rychle a hravě. Jak je zvládnout během pár sekund?

  • S příchodem letního počasí spousta z nás vymění make-up za lehčí variantu v podobě BB krému či CC krému, abychom své pleti ulevili a zbytečně ji v horkých letních dnech nezatěžovali. Víte ale, že i mezi těmito produkty jsou rozdíly, o kterých byste měli vědět? Pojďme se tedy společně podívat na to, čím se od sebe liší a který je pro vás ten pravý.
  • Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si připomenout, jak důležitá je. A protože se jedná o téma, o kterém ženy příliš nemluví, v dnešním článku se zaměříme na vše, na co jste se kdy ostýchala zeptat.
  • Už delší dobu hledám mořský kolagen, který bude nejen účinný, ale i za dobrou cenu. Při pročítání nejrůznějších diskuzí a recenzí mi do oka padl právě Collalloc, který se řadí mezi levnější. Složením totiž konkuruje i těm méně cenově dostupným. Jak jsem s ním byla spokojená? A jaká byla moje osobní zkušenost po 3 měsících užívání?
O autorovi
Simona Nosálová
Simona Nosálová
Pracuji jako šéfredaktorka pro lifestylový magazín pro ženy. Mezi mé koníčky patří zvířata, zdravý životní styl, kosmetika a líčení. A právě proto se velmi ráda ve svých článcích zaměřuji na témata zahrnující péči o pleť a tělo, dermokosmetiku a dekorativní kosmetiku. Věřím totiž, že vnitřní zdraví a krása úzce souvisí s krásou vnější.
Číst více od autora
O autorovi
Simona Nosálová
Simona Nosálová
Pracuji jako šéfredaktorka pro lifestylový magazín pro ženy. Mezi mé koníčky patří zvířata, zdravý životní styl, kosmetika a líčení. A právě proto se velmi ráda ve svých článcích zaměřuji na...
Číst více od autora