Příprava na početí (21)

Řadit
Filtry výpisu
Inofolic Premium Výhodné balení 3x20 sáčků

3x20 sáčků

Doplněk stravy

Doplněk stravy pro ženy ve formě sáčků s obsahem myo-inositolu, alfa-laktalbuminu a kyseliny listové, která přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.

Elasti-q Kyselina listová 800 µg 30 tablet

30 tablet

Doplněk stravy

Elasti-Q® Kyselina listová 800 je doplněk stravy v tabletách, který se doporučuje užívat 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím, během těhotenství a po porodu, v době kojení.

Elasti-q Kyselina listová 800 µg 60 tablet

60 tablet

Doplněk stravy

Doplněk stravy s obsahem kyseliny listové, který se doporučuje užívat 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím, během těhotenství, po porodu a v době kojení.

Woykoff Kyselina listová RAPID 30+15 pastilek

30+15 pastilek

Doplněk stravy

Pastilky s vysokým obsahem kyseliny listové (800 µg), která je důležitá k růstu zárodečných tkání během těhotenství. Vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Akce -9%
Vieste FoliConcept 60 tablet

60 tablet

Doplněk stravy

Foliconcept je doplněk stravy bohatý na řadu vitamínu a minerálních látek vhodný pro ženy, které plánují těhotenství.

Akce -9%
Medpharma Kyselina listová 800 mcg 37 tablet

37 tablet

Doplněk stravy

Příjem kyseliny listové zvyšuje u těhotných žen hladinu folátu. Nízká hladina folátu je rizikovým faktorem pro vznik vad neurální trubice u vyvíjejícího se plodu. Je třeba přijmout min. 400mg denně.

GS Mamavit 90 tablet

90 tablet

Doplněk stravy

Důležité vitaminy a minerály pro maminky a jejich miminka.
529 Kč
Dočasně nedostupné
Biotter Kyselina listová 60 tablet

60 tablet

Doplněk stravy

Tablety s kyselinou listovou pro správný růst zárodečných tkání v těhotenství.
75 Kč
Dočasně nedostupné
Příprava na početí

Příprava na početí

Nejen v době, kdy už se aktivně snažíte o miminko, ale nejlépe již v období plánování těhotenství je vhodné začít doplňovat některé vitaminy a minerály, abyste Vaše tělo připravila na toto důležité období. Navíc významná část vývoje plodu a placenty proběhne ještě před tím, než vůbec zjistíte, že jste těhotná.

Proč užívat vitaminy a minerály v podpoře otěhotnění?

Je prokázáno, že většina žen v reprodukčním věku nepřijímá denně dostatek vitaminů A, C, D, E, B6, kyseliny listové, vápníku, hořčíku, zinku a železa. Přitom hladiny vitaminů a minerálů v těle ovlivňují pravděpodobnost otěhotnění a udržení těhotenství v prvních dnech a týdnech a také zásadním způsobem určují vývoj plodu, budoucí zdravotní stav miminka i jeho predispozice k některým chronickým nemocem v dospělosti.

Které vitaminy a minerály jsou během přípravy na otěhotnění nejdůležitější?

 

Jak zajistit tělu dostatek vitaminů a minerálů?

Základem by měla být nutričně vyvážená a na živiny bohatá strava – příkladem může být středomořská dieta, jejímž základem je čerstvá zelenina a ovoce a dostatek nenasycených mastných kyselin (olivový olej, mořské ryby). Právě mořské ryby, jako bohatý zdroj omega 3 mastných kyselin a jódu bychom měli konzumovat nejméně 2krát týdně. Vzhledem k zásadní roli některých vitaminů a minerálů během těhotenství a jejich nedostatku v běžné stravě je vhodné i jejich doplňování pomocí doplňků stravy.

Kyselina listová a těhotenství

Nejdůležitějším vitaminem během těhotenství je kyselina listová. Je nezbytná pro normální krvetvorbu, funkci imunitního systému a přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství. Proto se doporučuje začít ji doplňovat nejméně 4 týdny před plánovaným početím. Vhodné je vybírat přípravky, které obsahují i aktivní metabolit kyseliny listové, tzv. L-methylfolát (metafolin), který tělo využije lépe než samotnou kyselinu listovou.

Bylinky jako podpora k otěhotnění

V rámci podpory otěhotnění se tradičně používají i některé bylinky. Tzv. čaje na podporu otěhotnění nejčastěji obsahují byliny jako kontryhel, maliník, meduňku, sporýš, drmek či heřmánek.

Jak dále podpořit otěhotnění

Velmi důležitou roli podpoře početí hraje psychika, proto se nestresujte a dostatečně spěte. Také se pravidelně hýbejte, vhodné jsou například procházky či jóga. Vyzkoušet můžete i cvičení podle Ludmily Mojžíšové a své šance na početí můžete zvýšit také díky počítání plodných a neplodných dnů (dnes pomohou i aplikace do telefonu) či použitím tzv. Jonášovy metody početí.