Léčba vaginální mykózy - Krém (5)

Řadit
Filtry výpisu
 • Krém
Clotrimazol AL krém 1% 50 g

50 g

Registrovaný léčivý přípravek

Clotrimazol AL 1% krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí způsobených kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi u dospělých a dětí od 2 let.

  119 Kč
  Clotrimazol AL 1% krém 20 g

  krém 20 g

  Registrovaný léčivý přípravek

  Clotrimazol AL 1% krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí způsobených kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi u dospělých a dětí od 2 let.

   79 Kč
   Canesten krém 20 g

   Registrovaný léčivý přípravek

   Canesten krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí způsobených kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi u dospělých a dětí od 2 let.

    

    

    145 Kč
    Jenamazol 2% vaginální krém 20 g

    vaginální krém 20 g

    Registrovaný léčivý přípravek

    Jenamazol 2% vaginální krém je určen k léčbě gynekologických zánětů, k léčbě infekcí pochvy a zánětu žaludu pohlavního údu u dospělých a dívek od 12 let.

     125 Kč
     Canesten GYN 6 dní vaginální krém 35 g + aplikátor

     vaginální krém 35 g + aplikátor

     Registrovaný léčivý přípravek

     Canesten Gyn 6 dní vaginální krém se používá k léčbě zánětů pochvy a zevního genitálu u žen a k léčbě zánětu žaludu pohlavního údu u mužů.

      195 Kč
      Léčba vaginální mykózy

      Léčba vaginální mykózy

      Vaginální infekce jsou poměrně běžným ženským zdravotním problémem. Jsou zpravidla způsobeny narušením rovnováhy prostředí v pochvě a následným přemnožením některého z mikroorganismů, které se běžně v pochvě vyskytují.

      Vaginální infekce mohou vznikat v důsledku snížené imunity, hormonálních změn, při nedostatečné či nevhodné intimní hygieně, při užívání některých léků, ale někdy stačí i nevhodné oblečení. Vaginální infekce se vyskytují často u těhotných žen, u diabetiček nebo žen v přechodu. Není výjimkou, že vaginální infekce provází zánět močových cest.

      Nejčastější příčinou zánětu pochvy bývá kvasinková infekce, která je ve většině případů zvládnutelná samoléčbou.

      Příznakem vaginální kvasinkové infekce je bílý hrudkovitý výtok a výrazné svědění až pálení v intimní oblasti. Může být přítomno zarudnutí a otok sliznice. Pokud je při potížích výtok zbarvený do žluta či zelena a vyznačuje se výrazným zápachem, pak se může jednat o bakteriální infekci a je vhodné navštívit gynekologa, který určí další léčbu.

      K léčbě běžných kvasinkových vaginálních infekcí můžete sama pořídit v lékárně lokální antimykotika, tedy léky ve formě mastí, krémů a vaginálních tablet, které působí proti kvasinkám. Před aplikací přípravku si pečlivě přečtěte příbalový leták a dodržte doporučenou délku léčby (i pokud příznaky odezní dříve). Pokud má příznaky i partner nebo pokud vás kvasinkové infekce trápí opakovaně, je vhodné přeléčit i partnera

      Aby se kvasinkové infekce neopakovaly, můžete vyzkoušet některý z vaginálních přípravků určených k úpravě poševního prostředí. Ty zpravidla obsahují probiotika a kyselinu mléčnou. K dostání jsou například také bylinná vaginální tělíska. Probiotika můžete užívat i systémově, ve formě doplňků stravy.

      Další důležitým krokem pro zdravé poševní prostředí je správná intimní hygiena. K intimní hygieně používejte speciálně vyvinuté mycí gely, které intimní partie očistí jemně a šetrně, nevysušují a nedráždí. Do běžné hygieny a péče můžete zařadit i vaginální výplachy nebo používání gelů zvlhčujících vaginální sliznici.

      Při opakovaných vaginálních mykózách se doporučuje systémová enzymoterapie.