Intimní hygiena pro váš každodenní komfort

9. 6. 2020 · 3 minuty čtení
 • Krása a péče
 • Intimní hygiena

Běžné mycí přípravky příliš komfortu intimních partií nesvědčí. Vhledem ke specifikům této části ženského těla je proto třeba volit speciální přípravky, které jsou šetrné, nevysušují sliznice, nedráždí a zároveň chrání před vznikem nepříjemných obtíží.

Kyselé prostředí je základ

V intimních partiích je za běžných okolností kyselé prostředí (pH mezi 3,5 a 4,5), které pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu vaginální mikrobioty. Termínem vaginální mikrobiota označujeme všechny mikroorganismy, které tuto oblast osidlují (bakterie a kvasinky). Za běžných okolností je tento unikátní systém v dokonalé rovnováze. Pokud z nějakého důvodu dojde k  přemnožení některého z mikroorganismů, mohou být výsledkem nepříjemné obtíže, jako je svědění nebo pálení.

Kdy se objevuje vaginální diskomfort?

K narušení rovnováhy v intimních partiích může dojít poměrně snadno. Jmenujme několik případů:

 • Používání nevhodných přípravků pro intimní hygienu, které narušují přirozené pH intimních partií
 • Nedostatečná nebo naopak příliš intenzivní hygiena
 • Užívání antibiotik, která kromě patogenů ničí i prospěšné probiotické bakterie, které se podílejí na udržování rovnováhy v intimních partiích
 • Hormonální vlivy – menstruace, těhotenství, menopauza
 • Nošení nevhodného oblečení – příliš těsné, neprodyšné kalhoty, punčocháče, legíny
 • Přílišná konzumace cukru a potravin bohatých na škroby

Jaké vlastnosti mají speciální přípravky pro intimní hygienu?

Kvalitní přípravky pro intimní hygienu by měly mít správné pH a měly by být bez mýdla, založené na bázi šetrných tenzidů, které nevysušují a nedráždí sliznice, ale ani pokožku v této oblasti např. po holení či depilaci. V případě svědění a pálení by měly zajistit rychlou úlevu od nepříjemných pocitů.

Z aktivních složek, které intimní mycí prostředky často obsahují, zmiňme například kyselinu mléčnou pro udržení správného pH nebo probiotika pro obnovu a udržení vyvážené mikrobioty. Aby přípravek nevysušoval, ale naopak hydratoval, může být obohacen o kyselinu hyaluronovou nebo alantoin.

Máte-li již specifičtější potřeby, volte přípravek, který obsahuje i antiseptickou složku nebo složky omezující zápach. Jednou z užívaných složek s desinfekčními účinky je například chlorhexidin. Kosmetické mycí přípravky pro intimní hygienu lze používat pravidelně každý den. Dávejte přednost sprchování před koupelemi. 

 


Hemorogel

mycí gel 200 ml

Kosmetika

Mycí gel vhodný při hemoroidech i na podrážděnou pokožku intimních partií.
 • 1 + 1
 • Expres po Praze
215
Skladem na e-shopu


Další opatření proti vaginálnímu diskomfortu?

Jaká jsou další rady proti vaginálnímu diskomfortu? Noste prodyšné a bavlněné prádlo. Starejte se o své zdraví a jezte pestrou a vyváženou stravu. Jídelníček obohaťte o potraviny, které přirozeně obsahují bakterie mléčného kvašení  – např. o jogurty, kefíry či kvašenou zeleninu. Probiotika můžete dodávat i formou doplňků stravy. Snažte se zredukovat stres a psychické vypětí, protože ty negativně ovlivňují celkový zdravotní stav. Přestaňte s kouřením anebo ho alespoň omezte.

 

Zdroje:

https://canesten.cz/cs/intimni-zdravi/intimni-infekce.php

https://www.beautybuzz.cz/clanek/Intimni-hygiena-dbejte-na-spravny-vyber-produktu

 

Články k tématu Intimní hygiena pro váš každodenní komfort

 • Péče o pleť

  Péče o pleť

  · 4 minuty čtení
  • Krása a péče

  Krásná pleť není jen otázkou DNA – také každodenní návyky a péče mají ve skutečnosti velký vliv na to, co vidíte v zrcadle. Co byste měli mít na paměti při čištění pleti a jak krok za krokem pleť dokonale odlíčit, vám poradíme v našem článku.

 • Jak správně pečovat o pokožku v očním okolí?

  Jak správně pečovat o pokožku v očním okolí?

  · 4 minuty čtení
  • Krása a péče
  • Vlasy, kůže, nehty

  Věděli jste, že péče o oční okolí má svůj specifický charakter a důležitý je nejen správný výběr přípravků, ale i jejich následná aplikace? Aby Vaše pokožka vydržela pružná a zachovala si co nejdéle mladistvý vzhled, je potřeba se o ni začít starat co nejdříve.

 • Znáte svou pleť? Podívejte se, jak probíhá diagnostika pleti v dermocentrech Dr.Max

  Znáte svou pleť? Podívejte se, jak probíhá diagnostika pleti v dermocentrech Dr.Max

  · 3 minuty čtení
  • Krása a péče
  • Vlasy, kůže, nehty
  Už jste měli možnost nechat si bezplatně, bez objednání, zároveň ale pohodlně a kvalitně zdiagnostikovat Váš aktuální stav pleti? Tak přesně takovou službu můžete očekávat v dermocentrech Dr.Max, kde Vám odborný personál za použití speciálního přístroje zjistí, v jakém stavu je vaše pleť a následně i poradí, jak o ni správně pečovat.