Péče o mužskou pleť – dávno prolomené tabu

Pravidelná péče o pleť se již stala běžnou součástí života i u mužů. Ti se v současné době už nemusí spokojit zdaleka jen s jedním univerzálním krémem a vodou po holení. Na výběr jsou pánské krémy, gely, lotiony, séra, peelingy, oleje, balzámy a další… víte přesně, kdy po jakém přípravku sáhnout? Zde jsou naše tipy pro péči o mužskou pleť.

Specifika mužské pleti

Mužská pleť je díky působení testosteronu o něco mastnější, hutnější a pórovitější než ženská. Navíc je často vystavena agresivnějším vlivům prostředí než u žen. Muži častěji pracují v prašném prostředí či venku, nebo kde je pleť vystavena vlivům počasí (slunce, vítr, mráz), zátěží pro pleť může být i každodenní holení nebo pocení při sportu. Muži by ovšem v žádném případě neměli řešit péči o pleť tím, že si tajně vypůjčí kosmetické přípravky své partnerky. Za péči o pleť se nemusí žádný „chlap“ stydět, ty dny už jsou naštěstí tytam. K dispozici je obrovská škála kosmetických přípravků, které respektují specifické vlastnosti mužské pleti. Obsahují speciálně vybrané složky, které udrží mužskou pleť v perfektním stavu a pomohou zabránit předčasnému stárnutí… a kromě toho pleť příjemně provoní.

Kosmetika pro muže

Čistá pleť je základ

Opláchnout pouze pleť ráno studenou vodou a večer umýt mýdlem ve sprše už je poněkud pasé. K důkladnému očištění pleti, které pokožku zbaví nahromaděných nečistot a mazu, sáhněte po čistícím gelu. Používá se dvakrát denně, pleť po použití není vysušená, je svěží, tonizovaná a provoněná. Důkladné očištění pleti je také důležité pro optimální působení hydratačních a pečujících přípravků.

Hydratace pro den i noc

Pečlivě očištěnou pokožku je třeba ošetřit hydratačním přípravkem. Ráno ošetřete pokožku přípravkem s lehkou texturou, který nezanechává mastný film, velmi příjemná je například forma gelu či lotionu. Ranní ošetření pleti dodá pokožce vitalitu a zajistí ji ochranu na celý náročný den. Přípravky s obsahem antioxidantů navíc pomáhají předcházet předčasnému stárnutí pleti. Trávíte-li hodně času venku, pak by měla denní péče mít ochranný UV faktor. Večer po očištění pleti aplikujte noční krém, který během noci podpoří přirozené regenerační procesy pleti, zpevní a obnoví její strukturu.

Péče po holení

U mužů s citlivější pletí holení často způsobí nepříjemné svědění či zarudnutí kůže. Zklidněte pokožku za pomoci speciálního balzámu po holení. Balzámy s obsahem vzácných rostlinných olejů pleť kromě zklidnění vyživí a ochrání proti nepříznivým vnějším vlivům. Máte-li citlivou pleť, pak jsou jasnou volbou přípravky s přírodními složkami, bez parabenů, barviv a minerálních olejů – to ostatně platí pro všechny typy kosmetických přípravků.

Holení

Vous mohutný a pěstěný

Jistě vám neuniklo, že vrcholí éra plnovousů – samozřejmě nestačí, aby byl vous mohutný, musí být také náležitě pěstěný. Dokonalý zástřih vousu zakončete aplikací vyživujícího oleje na vousy, který je účinně vyživí a změkčí. Kvalitní olej na vousy zajistí vousům lesk a zdravý vzhled, a přitom nezanechává pocit mastnoty. Vhodně zvolený přípravek může pomoci také proti předčasnému šedivění vousů.

Pánové, pozor na životosprávu

Pleť je obrazem zdraví – záleží-li vám na stavu své pleti, pak se zamyslete i nad svojí životosprávou. Typické prohřešky, jako je kouření, nadměrná konzumace alkoholu, strava s vysokým obsahem živočišných tuků či stres a nedostatek spánku, jsou pro pleť velkou zátěží. Tuto nedílnou součást péče o pokožku máte už ovšem ve svých rukou sami.

 

Zdroj:

https://www.esquire.com/style/grooming/a27547425/best-mens-skincare-routine/

https://www.beautybuzz.cz/clanek/Pece-o-muzskou-plet