Zdravý životní styl

12. 4. 2023 · 16 minut čtení

Zdravý životní styl je zásadní pro udržení dobré tělesné i duševní kondice. Základem zdravého životního stylu je samozřejmě kvalitní a vyvážená strava, která dodá organismu vše, co potřebuje pro plnění i těch nejnáročnějších úkolů. Zpestřete si jídelníček zajímavými superpotravinami, vyzkoušejte rostlinné alternativy mléka, oříšky a neobvyklé sušené plody nebo potraviny bez lepku a přesvědčte se, že i zdraví může chutnat. Nezapomněli jsme ani na spotřebiče pro zdravé vaření, s nimiž bude příprava hodnotných pokrmů hračka.

Kdo by ještě neslyšel o superpotravinách? Tímto termínem se již běžně označují potraviny výjimečně bohaté na některé živiny, vitaminy, minerály a především antioxidanty, které pomáhají organismu zvládat negativní vlivy vnějšího prostředí. Superpotraviny jsou obvykle rostlinného původu a můžete je konzumovat v běžné formě jako přísady do vaření anebo v koncentrované podobě jako doplňky stravy. Vyzkoušejte quinou, acerolu, rakytník, kotvičník či kurkumu a další superpotraviny z naší nabídky.

Na očistné kúry je tím nejlepším specialistou ostropestřec! Ostropestřec mariánský přispívá k regeneraci jaterní tkáně, pomáhá při poruchách trávení a podporuje detoxikaci organismu. Ostropestřec je k dostání ve formě čaje, tekutého extraktu nebo kapslí a tablet.

Quinoa je oblíbenou superpotravinou původem z Jižní Ameriky. Patří mezi pseudoobiloviny, je přirozeně bezlepková a je ceněna zejména pro vysoký podíl bílkovin, lehkou stravitelnost (nenadýmá) a delikátní chuť. Ochutnejte jemnou bílou či oříškovou červenou quinou.

Ashwagandha neboli vitánie snodárná či indický ženšen je označována jako univerzální adaptogen. Má antioxidačními účinky, pomáhá podporovat vitalitu, energii, duševní a kognitivní činnost, napomáhá soustředění, přispívá k relaxaci a pomáhá bojovat s únavou.

Kurkuma není zdaleka jen koření typické žluté barvy. Obsažený kurkumin má výrazné antioxidačními účinky. Kurkuma podporuje trávení, normální činnost jater, srdce a cév, napomáhá fungování imunitního systému a v neposlední řadě přispívá k dobrému stavu kloubů a kostí.

Na co je kotvičník? Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) přispívá k udržení správné hladiny pohlavních hormonů, a tedy i k bezproblémové funkci pohlavních orgánů. Proto je oblíbený zejména jako prostředek pro podporu sexuální vitality. Kotvičník mohou užívat muži i ženy.

Matcha je jemně mletý zelený čaj s vysokým obsahem antioxidantů a silnou chutí, který se pěstuje především v Japonsku. Je oblíbený pro své povzbuzující účinky a schopnost zlepšit soustředění. Často se používá také jako ingredience v dezertech a nápojích.

Aloe vera je již po tisíce let využívána jako rostlina, která vyniká mnoha pozitivními účinky na lidský organismus. Mimo jiné má aloe silné antioxidační účinky, podporuje trávení, pomáhá detoxikovat organismus a přispívá k udržování normální hladiny cukru v krvi.

Plody rakytníku řešetlákového jsou bohatým přírodním zdrojem vitaminu C, obsahují jej až 200x více než citrony. Rakytník je skvělým doplňkem pro podporu přirozené obranyschopnosti. Podporuje trávení a díky obsaženým flavonoidům přispívá k normální funkci srdce a cév.

Maca neboli řeřicha peruánská či peruánský ženšen je rostlina tradičně využívána pro své účinky na plodnost a sexuální vitalitu u mužů i žen. Aktuálně ji lze zařadit mezi nejoblíbenější vitageny, tedy přípravky pro podporu tělesné i psychické výkonnosti.

Zdravý životní styl nezahrnuje pouze kvalitní a vyváženou stravu, ale také pravidelný pohyb a sportování. Proto vám Dr. Max nabízí nejen širokou škálu produktů zdravé výživy a superpotravin, ale také sportovní vybavení, potraviny a doplňky stravy pro sportovce. Navštivte naši stránku a zajistěte si u nás potřebné cvičební pomůcky a praktické pomocníky pro domácí trénink.