844 909 909 | info@drmax.cz | O nás

Nutrilon 1 HA 2.4 kg

Nutrilon 1 HA 2.4 kg

50070422
Kojenecká výživa počáteční
Více o legislativě
1 198 Kč 499 Kč / 1 kg
Nutrilon

Nutrilon HA je hypoalergenní dětská výživa od narození vhodná při alergii na bílkovinu kravského mléka a jiná alergická onemocnění

Podrobné informace o produktu

Nutrilon 1 HA je hypoantigenní (HA) dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro výživu kojenců od narození, pokud nemohou být kojeni. Určeno k dietnímu postupu při snižování rizika vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a s tím spojených projevů alergických onemocnění  (např. atopický ekzém).

Nutrilon 1 HA je vhodnou volbou pro Vaše dítě, pokud má v rodinné anamnéze alergická onemocnění a nemůže být plně kojeno. Pokud se v rodině alergie již vyskytuje, zejména pokud jí trpí sourozenci, jeden z rodičů nebo oba rodiče, má dítě zvýšené riziko vzniku alergie. Přípravek umožňuje minimalizovat styk s antigenem (bílkovinou kravského mléka) díky obsahu hydrolyzované bílkoviny, by ale neměl být používán při prokázané alergii na bílkovinu kravského mléka. Na vzniku alergie se podílí více rizikových faktorů (např. výživa, genetické predispozice, ovzduší, okolní prostředí, …), úprava pouze jednoho z těchto faktorů nemusí mít vždy příznivý účinek. Zařazením běžné (ne hypoantigenní) mléčné výživy před touto snižujete její účinnost. Chuť mléka je v porovnání s běžnou výživou mírně nahořklá, což je způsobeno obsahem hydrolyzované bílkoviny.

 Nutrilon 1 HA je kojenecké mléko s unikátní klinicky testovanou směsí oligosacharidů GOS / FOS vyvinutou po vzoru oligosacharidů mateřského mléka, kde tvoří 3. největší složku.

Dávkování:

Věk kojencePřibližná hmotnost (kg)Počet dávek na denVelikost 1 dávkyPříprava 1 dávky. Počet odměrek + vodaDoporučené množství výživy na den
0 - 2 týdny < 3,5 kg 7 66 ml 2 + 60 ml 470 ml
2 – 8 týdnů 3,5 - 4,5 kg 6 100 ml 3 + 90 ml 600 ml
2 měsíce 4,5 - 5,5 kg 6 133 ml 4 + 120 ml 800 ml
3 měsíce 5,5 - 6,5 kg 5 166 ml 5 + 150 ml 830 ml
4 - 6 měsíců > 6,5 kg 5 200 ml 6 + 180 ml 1000 mlNávod k přípravě:

  1. Umyjte si důkladně ruce a vysterilizujte všechno používané nádobí.
  2. Převařte čerstvou pitnou vodu určenou pro kojence a nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C.
  3. Odpovídající množství vody vlijte do vysterilizované láhve. Nepoužívejte opakovaně převařenou vodu.
  4. Přidejte odpovídající množství prášku do vody pomocí přiložené odměrky. Vždy používejte dodanou odměrku. Prášek v odměrce nestlačujte. Příliš velké odchylky od doporučených dávek mohou mít škodlivé následky.
  5. Uzavřete láhev a důkladně ji protřepte (nejméně 10 vteřin), než se všechen prášek rozpustí. Sejměte víčko a nahraďte jej sterilní savičkou.
  6. Ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a připravenou dávku ihned podávejte.

Složení:
Koncentrát hydrolyzované syrovátkové bílkoviny (z mléka), laktóza (z mléka), rostlinné oleje, vláknina (galaktooligosacharidy (z mléka), polyfruktóza), emulgátor (estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou), dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid vápenatý, rybí olej, L-tyrozin, cholin chlorid, kyselina L-askorbová, uhličitan vápenatý, sojový lecitin, taurin, L-askorban sodný, inositol, síran železnatý, síran zinečnatý, sodná sůl uridin 5‘-monofosfátu, cytidin 5‘-monofosfát, DL-?-tokoferyl acetát, adenosin 5‘-monofosfát, sodná sůl inosin 5‘-monofosfátu, nikotinamid, L-karnitin, sodná sůl guanosin 5‘-monofosfátu, D-pantothenát vápenatý, D-biotin, síran měďnatý, kyselina listová, retinyl palmitát, tokoferol, riboflavin, thiamin hydrochlorid, kyanokobalamin, cholekalciferol, pyridoxin hydrochlorid, jodid draselný, síran manganatý, fytomenadion, seleničitan sodný. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny.

Balení:
2,4 kg (3x800g)

Zdroj: www.nutricia.cz

Parametry produktu

Značka Nutrilon EAN 8590340134555

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.