Alfalex Rektální mast 25 g

Zdravotnické prostředky

Značka: ALFALEX
5.0
Rektální mast s obsahem sukralfátu a rostlinných výtažků určená k léčbě příznaků spojených s hemoroidálním onemocněním. Pečuje o zanícenou a svědící pokožku.
Skladem na e-shopu
179

O produktu

50119029

Potřebujete ulevit od potíží s hemoroidy? Rektální mast Alfalex Vám pomůže od příznaků spojených s hemoroidálním onemocněním. Obsahuje kombinaci hlavní účinné látky sukralfátu, rostlinných extraktů (vilín virginský, heřmánek a měsíček lékařský) a osvědčených maziv (lanolín, kakaové máslo). Alfalex vytváří ochrannou vrstvu na pokožce, podporuje hojení a snižuje riziko vzniku prasklin. Působí v místě postižení. Součástí balení je plastový aplikátor pro našroubování na tubu.

Hlavní vlastnosti:

  • předchází dalším poraněním a umožňuje hojení
  • pečuje o zanícenou a svědivou pokožku
  • omezuje vysoušení, promazává
  • usnadňuje vyprazdňování

Hemoroidy jsou zanícené a oteklé žíly v blízkosti análního otvoru nebo přímo v něm. Nejčastější příznaky hemoroidů jsou svědění, krvácení, pálení, zánět, otok a bolest. Při onemocnění konečníku je zvlášť důležité dbát o hygienu a pečovat o pravidelnou stolici. Je proto nutné pít dostatečné množství tekutin, jíst málo kořeněnou stravu a zvýšit příjem vlákniny.


Složení

Sukralfát, kakaové máslo, lanolin (rostlinného původu), bílá vazelína, bílý vosk (včelí vosk), čištěná voda, kaprylyl-glykol, výtažek z měsíčku, výtažek z heřmánku, výtažek z listu vilínu (Hamamelis).

Použití

Mast naneste do okolí konečníku, nejlépe po vyprázdnění 1 - 2x denně dle návodu k použití. Pokud se příznaky nezlepší do 1-2 týdnů, poraďte se s lékařem.

Upozornění

Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití. Nepoužívejte při přecitlivělosti na lanolin nebo jinou obsaženou složku přípravku. Nepoužívejte na krvácející hemoroidy. Uchovávejte mimo dosah dětí.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.