Allnature Kakaové boby drcené BIO RAW 100 g

Potraviny a nápoje

Skladem na e-shopu

59 ušetříte 11 Kč

Původní cena 70 Kč, sleva 16%

Cena za 100 g: 59 Kč

O produktu

Kakaové boby jsou sušená semena plodů kakaovníku Criollo, které se malinko podobají mandlím a od pradávna jsou neobvykle ceněnou surovinou. Aztékové si kakaových bobů vážili víc než zlata, protože je používali jako platidlo, zatímco zlato využívali jen k estetickým účelům. Jen pro zajímavost – za 100 kakaových bobů se dal například koupit otrok.

Kakaové boby jsou základní surovinou pro výrobu kakaového prášku, kakaového másla, čokolád a čokoládových nápojů. Naše kakaové boby jsou pěstovány v BIO kvalitě na kontrolovaném ekologickém zemědělství a díky velmi šetrnému RAW zpracování v nich zůstávají zachovány bohaté nutriční látky, díky kterým bylo kakao nazýváno indiány pokrm Bohů.

100 g kakaových bobů obsahuje celou řadu vitamínů a minerálů. S takovým množstvím dodáte svému organismu mimo jiné i 125 % referenční hodnoty příjmu draslíku, více jak 100 % fosforu, železa a hořčíku a téměř 65 % zinku.

Drcené kakaové boby mají plnou, lehce kořeněnou chuť a vůni a kupodivu nemají výrazně hořkou chuť. Perfektně se hodí do müsli, dezertů, jogurtů, snídaňových cereálií, mléčných nápojů, zmrzlin a podobně.

Minerály obsažené ve 100g kakaových bobů:

Vápník: 111 mg; Železo: 15.52 mg; Hořčík: 476 mg; Fosfor: 728 mg; Draslík: 2 509 mg; Sodík: 19 mg; Zinek: 6.37 mg

Obsah: 100g

Země původu: Peru

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.