AROMATICA Měsíčková mast s rakytníkem 50ml

Kosmetika

Bylinná mast k ošetření problematické pokožky a jizev.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50057000

EXPIRACE 30.05.2014

Tradiční měsíčková mast s rakytníkem je založena na vepřovém sádle zpracovaném tak, aby vyhovovalo lékopisným požadavkům. Její výhodou je velmi dobrá roztíratelnost s možností vytvořit velmi tenkou vrstvu, která nebrání kožnímu dýchání. Díky podobnému složení vepřového sádla s tuky obsaženými v lidském těle se velmi dobře vstřebává. Absence barviv a konzervačních láte snižuje riziko alergické reakce.
  • k ošetření problematické pokožky
  • k regeneraci namáhané pokožky
  • k masážím jizev
Hlavní složky:
Měsíček lékařský (Calednula officinalis) - Jedna z nejvšestrannějších rostlin. Je ozdobou mnoha zahrádek, stejně tak kulinářských receptů. Stejnou měrou pak nositelem léčivých vlastností. Obsahovými látkami měsíčku jsou silice, saponiny, hořčiny, karotenoidy a kyselina salicylová. Bylina je využívána zpravidla zevně. Ve formě mastí je aplikována na bércové vředy, křečové žíly, proleženiny a podlitiny, také při zmírnění zánětů.

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)
Zdroj vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších látek, vhodných jak pro vnitřní tak pro vnější užití.
Tradiční medicína využívá bylinu pro své regenerační vlastnosti na pokožku. V Rusku se o ní uvažovalo jako o případné léčbě „radiačních popálenin“. Využívá se tedy při popáleninách, omrzlinách, ekzémech a dalších kožních potížích vyžadujících podpoření a urychlení regenerace pokožky.

Vitamin E (Tocopheryl acetate) - Přírodní antioxidant, který účinně chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, čímž napomáhá zpomalovat proces stárnutí. Jeho účinek se projevuje také při hojení ran.

Aplikace:
Podle potřeby vtírat formou jemné masáže na postižená místa.

Skladování:
Skladujte při teplotě 5 - 25 °C. Spotřebujte do data uvedeného na obalu.

Upozornění:
U lidí s citlivou pokožkou doporučujeme před aplikací ověřit snášenlivost masti vetřením malého množství do kůže. U pacientů se sklonem ke keloidním jizvám doporučujeme konzultaci s lékařem.

Balení:
Neprůhledná plastová dóza se šroubovacím uzávěrem o obsahu 50 ml.

Schváleno Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

Zdroj: www.aromatica.cz

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.