Zdravotnické prostředky

B. Braun Askina DresSil Border 10x10 cm 10 ks

Značka: B. BRAUN

B. Braun Askina DresSil je samoadhezivní pěnové krytí na rány, s měkkou silikonovou vrstvou na jedné straně a paropropustnou vodotěsnou fólií na straně druhé.

1 090
Doprava zdarma

O produktu: B. Braun Askina DresSil Border 10x10 cm 10 ks

50135687

Úvod

B. Braun Askina DresSil Border je samodržící pěnové krytí na rány, s měkkou silikonovou adhezivní vrstvou na jedné straně a paropropustnou vodotěsnou fólií na straně druhé. Kombinuje absorpční schopnosti pěny s měkkou přilnavostí silikonové kontaktní plochy. Krytí Askina DresSil Border pomáhá udržovat vlhké prostředí v ráně, které podporuje podmínky přirozeného hojení. Umožňuje účinnou léčbu rány a zvyšuje komfort pacienta bezbolestnou výměnou krytí.

Unikátní květinový vzor usnadňuje odvod exsudátu

Unikátním prvkem tohoto krytí je květinový vzor: otvory uspořádané do vzoru kvítků usnadňují průnik exsudátu přes adhezivní vrstvu do absorpční pěny. Dochází tak k rychlejší absorpci a bezpečnému přilnutí k okolní kůži. Další předností je bezbolestné a snadné sejmutí obvazu. Výhodou je také fakt, že není potřeba sekundárního krytí, pouze v případě oblastí, které se obtížně pokrývají, zajistěte krytí navíc náplastmi nebo obvazy.

Využití:

  • tlakové vředy
  • venózní a arteriální bércové vředy
  • diabetické vředy na nohou
  • popáleniny prvního a druhého stupně
  • místa odběru kožních štěpů
  • trhliny kůže

Použití

Podle obvyklých postupů očistěte ránu vhodným roztokem. Osušte kůži v okolí rány. Zvolte vhodnou velikost pro pokrytí plochy rány, zajistěte, aby pěnová část přesahovala okraje rány o 2 až 3 cm. Odstraňte jednu z ochranných fólií a přiložte přilnavou stranu k ráně. Urovnejte krytí na ráně a odstraňte zbývající ochrannou fólii. 

Výměna krytí: 

Interval mezi výměnami krytí závisí na stavu rány a na množství exsudátu. Krytí Askina DresSil Border se musí vyměnit, když je nasyceno exsudátem: v průměru každé 2 až 3 dny nebo v případě významného množství exsudátu každých 24 hodin. Jestliže dojde k prosakování, musíte krytí vyměnit okamžitě.

Kontraindikace:

  • vředy vzniklé následkem infekce (např. tuberkulóza, syfilis, nebo hluboké mykotické infekce)
  • popáleniny třetího stupně
  • jestliže se projeví známky infekce nebo jestliže se rána nečekaně zhorší, obraťte se na příslušného odborného lékaře
  • nepoužívejte společně s oxidačními činidly, jako jsou roztoky chlornanu nebo peroxid vodíku

Upozornění

V počáteční fázi léčby se může zdát, že se rána zvětšuje. Tento jev je normální a vzniká tím, že se okraje rány čistí od zbytků odumřelé tkáně a sekretů. Usnadňuje se tak proces hojení. V některých případech může být proces hojení narušen změnami celkového zdravotního stavu; v takovém případě mohou být výsledky léčby při používání samotného krytí Askina DresSil Border zanedbatelné nebo žádné a je třeba vhodným způsobem léčit také základní onemocnění. Jestliže léčba pomocí Askina DresSil Border nevede po 4–6 týdnech k žádnému zlepšení, je třeba v souladu s obecnými zásadami léčby ran přehodnotit původní diagnózu a celý dosavadní způsob léčby.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.