Bactoral Baby 30 sáčků

Doplněk stravy

Akce 1 + 1 Při nákupu tohoto produktu získáte druhý NAVÍC za 0,01 Kč. Akce platí do 31. 12. 2020 nebo do vyprodání zásob. Podmínky akce

Skladem na e-shopu nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren

299

Cena za 100 g: 722 Kč

O produktu

Mikroflóra pro ústní dutinu. Přípravek Bactoral Baby obsahuje probiotickou kulturu Streptococcus salivarius K12, která je přirozenou součástí mikroflóry v dutině ústní dětí i dospělých a produkuje salivariciny (tzv. BLIS peptidy). Tato bakterie dokáže zaujmout strategické pozice v dutině ústní, nosohltanu a středouší a vytěsnit tak nežádoucí druhy. Bactoral Baby je určen k doplnění mikroflóry dutiny ústní pro dospělé a děti ve věku od ukončeného 1. roku.

Dávkování

Užívejte 1 sáček 1x denně nejlépe večer po jídle.

  • Obsah sáčku nasypte do malého množství vlažného mléka nebo jiného nápoje, nejlépe v kojenecké lahvi (teplota nesmí překročit 40°C). Po rozpuštění obsahu umožněte dítěti nápoj pomalu vypít po lžičkách nebo prostřednictvím savičky s menším průtokem, čímž se zajistí vhodný kontakt probiotické kultury se sliznicí.
  • U dětí od 3 let lze obsah sáčku nasypat také do úst (Zabraňte vdechnutí!) a nechat volně rozpustit v ústech. Poté alespoň 30 minut nejíst a nepít. Je důležité udržet obsah sáčku co nejdéle v ústech, aby se bakterie Streptococcus salivarius K12 mohla na sliznicích usadit.

Pro urychlení kolonizace lze užívat 1 sáček 2x denně po jídle. Bactoral Baby není vhodné kombinovat s antibiotiky. Naopak jej doporučujeme nasadit ihned po dokončení antibiotické léčby s cílem doplnění přátelského mikrobiomu sliznic dutiny ústní. Vždy doporučujeme využívat celé balení. Poté je možné užívání přerušit na cca měsíc a opět kúru opakovat. Před začátkem zimní sezóny a v průběhu zimy (říjen-březen), je možné Bactoral baby užívat dlouhodobě 1 sáček denně bez přerušení.

Složení

Streptococcus salivarius K12 (1 x 109 CFU) v jednom sáčku. Maltodextrin, fruktooligosacharidy (plnivo, prebiotikum), lyofilizovaná kultura Streptococcus salivarius K12, jahodové aroma.

CFU – colony-forming unit (kolonie tvořící jednotky)

Upozornění

Nepřekračujte doporučené dávkování. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Neužívat v případě přecitlivělosti na některou ze složek. Není vhodné pro děti do 1 roku, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí.