Kojenecká výživa počáteční

BEBA EXPERTpro HA 1 800 g

Značka: BEBA
Produktová řada: Speciální mléka

BEBA EXPERTpro HA 1 je speciální počáteční mléčná výživa pro kojence od narození. Bez palmového oleje.

619

Cena za 100 g: 77,38 Kč

O produktu: BEBA EXPERTpro HA 1 800 g

50131696

Úvod

Speciální mléčná výživa pro kojence od prvních dnů po narození. BEBA EXPERTpro HA 1 je instantní počáteční výživa vhodná jako náhrada mateřského mléka v prvních 6 měsících života, jestliže vaše děťátko nemůže být přirozeně kojeno. Bez obsahu palmového oleje.


Složení

Laktóza (z mléka), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), enzymaticky hydrolyzovaný bílkovinný koncentrát mléčné syrovátky, minerální látky (chlorid draselný, glycerofosforečnan vápenatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné, chlorid hořečnatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), rybí olej, cholin bitartát, olej z Mortierella alpina, L-arginin, vitaminy (L-askorbát sodný, D-pantothenát vápenatý, nikotinamid, DL-alfa-tokoferyl-acetát, riboflavin, thiaminmononitrát, retinyl-acetát, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin), L-histidin, L-thyrosin, inositol, bakterie mlécného kvašení (Limosilactobacillus reuteri DSM 17938, 8,9 × 107 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), taurin, nukleotidy [cytidin-5’-monofosforečná kyselina (CMP), sodné soli uridin-5’-fosforečné kyseliny (UMP), adenosin-5’-monofosforečná kyselina (AMP), sodné soli guanosin-5’-monofosforečné kyseliny (GMP)], L-karnitin. ALERGENY: Obsahuje mléko, rybí olej.


Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování

Velikost odměrky 4,4 g. 13,1 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy. Tabulka uvádí pouze orientační doporučené množtví mléka. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. 

Věk dítěte

Voda

Počet zarovnaných odměrek

Počet krmení za den

Počet dávek příkrmů

1. a 2. týden 

90 ml

3

6

3. a 4. týden 

120 ml

4

5

 

2 měsíc

150 ml

5

5

 

3. a 4. měsíc

180 ml

6

5

 

5. a 6. měsíc

210 ml

7

5

 

7. až 9. měsíc

210 ml

7

4-3

1-2

Od 10. měsíce

210 ml

7

3-2

2-3


Upozornění

BEBA EXPERTpro HA 1 je počáteční mléčná kojenecká výživa v prášku. Přípravek je vhodný jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, nemohou-li být kojeni. Nesmí být konzumována kojenci alergickými na mléčné bílkoviny. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.