BEBA EXPERTpro HA 1 800 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Skladem na e-shopu

499

Cena za 100 g: 62 Kč

O produktu

Počáteční mléčná kojenecká výživa pro řízenou dietní výživu při riziku vzniku alergie na mléčné bílkoviny. BEBA EXPERTpro HA 1 je určena pro děti od narození, pokud nemohou být kojeny.

Vyskytuje se u Vás v rodině alergické onemocnění?

Pokud byl ve Vaší rodině zjištěn výskyt alergie, je vyšší pravděpodobnost vzniku alergie i u Vašeho děťátka. BEBA EXPERTpro HA s obsahem klinicky ověřené* částečně hydrolyzované bílkoviny získanou procesem OPTIPRO® HA pomáhá snižovat riziko alergie na mléčné bílkoviny.**

Klinicky ověřená receptura s kombinací osvědčených látek po vzoru mateřského mléka

 • bakterie střevní mikroflóry reuteri – probiotické bakterie, které se nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí
 • částečně hydrolyzované bílkoviny
 • OPTIPRO® HA– speciální proces k získání 100% syrovátkové částečně hydrolyzované bílkoviny
 • bez palmového oleje

Složení

Laktóza (z mléka), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), enzymaticky hydrolyzovaný bílkovinný koncentrát mléčné syrovátky, minerální látky (chlorid draselný, glycerofosforečnan vápenatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné, chlorid hořečnatý, chlorid vápenatý, chlorid sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), rybí olej, cholin bitartát, olej z Mortierella alpina, L-arginin, vitaminy (L-askorbát sodný, D-pantothenát vápenatý, nikotinamid, DL-alfa-tokoferyl-acetát, riboflavin, thiaminmononitrát, retinyl-acetát, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin), L-histidin, L-thyrosin, inositol, bakterie mlécného kvašení (Limosilactobacillus reuteri DSM 17938, 8,9 × 107 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), taurin, nukleotidy [cytidin-5’-monofosforečná kyselina (CMP), sodné soli uridin-5’-fosforečné kyseliny (UMP), adenosin-5’-monofosforečná kyselina (AMP), sodné soli guanosin-5’-monofosforečné kyseliny (GMP)], L-karnitin. ALERGENY: Obsahuje mléko, rybí olej.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte láhev převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování:

Tabulka uvádí orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. Velikost odměrky 4,4 g. 13,1 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy.

Věk dítěte

Voda

Počet zarovnaných odměrek

Počet krmení za den

Počet dávek příkrmů

1. a 2. týden 

90 ml

3

6

3. a 4. týden 

120 ml

4

5

 

2 měsíc

150 ml

5

5

 

3. a 4. měsíc

180 ml

6

5

 

5. a 6. měsíc

210 ml

7

5

 

7. až 9. měsíc

210 ml

7

4-3

1-2

Od 10. měsíce

210 ml

7

3-2

2-3

Upozornění

BEBA EXPERTpro HA 1 je počáteční mléčná kojenecká výživa v prášku. Potravina pro zvláštní lékařské účely. Přípravek je vhodný jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození, nemohou-li být kojeni. Nesmí být konzumována kojenci alergickými na mléčné bílkoviny. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

Reference: *Wen S et al. Chin J Perinat Med 2015;18:904–909. von Berg A et al. Allergy 2016; 71(2):210-9. **GINI STUDIE vědecky ověřený hydrolyzát (German Infant Nutritional Intervention Study), podle publikovaných výsledku (von Berg A et al., 2003, 2007, 2008, 2010, 2013, 2016).

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.