Bio-Kult Infantis sáčky 16x1g

Doplněk stravy

Značka: BIO-KULT
Bio-Kult Infantis je přípravek s probiotiky a probiotiky, omega 3 a vitaminem D3 pro kojence od 3 měsíců. Obsahuje 7 kmenů odolných živých kultur.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50079539

Doplněk stravy s probiotiky a probiotiky pro děti od ukončeného 3. měsíce. Bio-Kult Infantis je moderní více-kmenová formule s omega 3 a vitaminem D3. Je vhodný pro kojence, batolata a malé děti přibližně do 3 let. Dva obsažené probiotické kmeny jsou speciálně vybrané pro děti. Jednotlivé kmeny jsou ošetřeny takzvanou mikroenkapsulací, čímž je zajištěna jejich stabilita při průchodu kyselým žaludečním prostředím. Složení přípravku bylo odborně posouzeno Českou pediatrickou společností.

Hlavní vlastnosti:

 • pro děti od ukončeného 3. měsíce
 • obsahuje 7 kmenů živých kultur
 • Preplex®  – směs fruktooligosacharidů a arabské gumy
 • vitamin D3 přispívá k normální funkci imunitního systému
 • DHA+EPA omega 3 mastné kyseliny z ryb v práškové formě
 • odolnost proti žaludečním kyselinám
 • bez cukru, umělých barviv a příchutí
 • není nutno uchovávat v chladničce

Dávkování

 • 1x denně ½-1 sáček rozmíchejte v mléce, ve vodě nebo jiné potravině, u dětí mladších 6 měsíců začněte s dávkou ¼ sáčku (nebo dle doporučení lékaře).
 • Pokud kojíte, můžete prášek smíchat s trochou mléka nebo ho nasypat na bradavku před kojením anebo podat miminku přímo do úst.
 • Pokud chcete přidávat do horkého nápoje (pokračovací mléko, čaj apod.) nebo pokrmu (kaše), učiňte tak těsně před jeho podáním dítěti.
 • Pro děti od 3 let doporučujeme Bio-Kult 14 kmenů.

Složení

Živé bakteriální kultury: Bifidobacterium breve PXN® 25, Bifidobacterium infantis PXN® 27, Lactobacillus acidophilus PXN® 35, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus PXN® 39, Lactobacillus casei PXN® 37, Lactobacillus rhamnosus PXN® 54, Streptococcus thermophilus PXN® 66. Množství probiotik: 1 mld CFU/1 sáček (na konci expirace). Celkové množství životaschopných mikroorganismů je garantováno ke konci 2leté expirační lhůty.

Každý sáček obsahuje: Minimálně 1 miliardu živých mikroorganismů (1×109 CFU/sáček, CFU=Colony Forming Units, tj. kolonie tvořící jednotky), toto množství je garantováno i na konci expirační doby. DHA+EPA omega 3 mastné kyseliny>1 mg na sáček. Vitamín D3: 2,5 mcg na sáček (50 % RHP). Preplex® (směs fruktooligosacharidů (FOS) a arabské gumy).

Upozornění

Doplněk stravy. Lze použít pro kojence od ukončeného 3. měsíce (pokud lékař neurčí jinak), kteří nejsou kojeni a nedostávají kojeneckou mléčnou výživu již obohacenou o probiotika nebo v případě dysmikrobie, např. po antibiotické léčbě. Přípravek nelze podávat dětem se závažnými poruchami imunity nebo léčenými imunomodulační léčbou. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí!

Alergeny: Obsahuje produkty z ryb. Může obsahovat stopová množství sóji a mléka, jelikož tyto složky se používají v kultivačním médiu živých kultur. Stopová množství mléčné složky jsou ovšem v takových hladinách, které nijak neohrozí lidi s nesnášenlivostí laktózy.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.