Zdravotnické prostředky

Bionect Plus krém 25 g

Značka: BIONECT
5.0

Bionect Plus krém je určený k ošetření akutních i chronických kožních ran. Vytváří vlhké prostředí vhodné pro hojení a snižuje riziko infekce.

95
Ušetříte 17%

Původní cena:  115 Kč  ·  sleva 20 Kč

Nejnižší cena před slevou: 115 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: Bionect Plus krém 25 g

50136652

Úvod

Bionect Plus krém je určený k ošetření kožních lézí, zejména s vysokým rizikem infekce. Používá se ke krytí akutních i chronických ran (popáleniny prvního a druhého stupně, vaskulární a metabolické vředy a otlaky), a poskytuje ráně vlhké prostředí bez mikrobů. Tento zdravotnický prostředek je vhodný na neinfikované rány k prevenci infekce, a po úspěšné léčbě infikovaných ran také k prevenci opětovného výskytu infekce.

Jak přípravek Bionect Plus krém působí?

Kyselina hyaluronová vytváří vlhké prostředí nezbytné pro přirozený proces hojení rány. Sulfadiazin stříbrný ve složení produktu hraje roli při prevenci mikrobiální kontaminace, čímž zlepšuje schopnost kyseliny hyaluronové podporovat hojení ran. Tyto vlastnosti umožňují měnit obvaz pouze jednou denně, minimalizovat vystavení lézí vzduchu, a tím snižovat pravděpodobnost jejich kontaminace.


Složení

Hlavní složka: Sodná sůl kyseliny hyaluronové 0,2%. Další složky: Sulfadiazin stříbrný 1%, polyetylenglykol 400, monostearát, decylester kyseliny olejové, emulgační vosk, glycerol, roztok sorbitolu 70%, čištěná voda.


Použití

 • Ránu očistěte před každou aplikací.
 • Tenkou vrstvu krému naneste na povrch rány.
 • Používejte 1-2x denně, dokud nedojde k úplnému uzdravení.
 • Prodloužená léčba po dobu jednoho měsíce by měla být posouzena lékařem na základě klinického vývoje léze.
 • Ošetřenou oblast zakryjte sterilním obvazem.

Upozornění

 • Není vhodné pro děti a těhotné ženy. Nepoužívejte při zjištěné individuální přecitlivělosti na složky přípravku. Není vhodné pro osoby se selháním jater nebo ledvin nebo s nedostatkem glukózy-6-fosfát dehydrogenázy.
 • Tubu krému Bionect Plus krém by měl používat pouze jeden pacient, aby se snížilo riziko křížové infekce.
 • Vyvarujte se přímého kontaktu tuby s ránou.
 • Nepoužívejte souběžně s dezinfekčními prostředky obsahujícími kvartérní amoniové soli nebo s lokálně aplikovanými proteolytickými enzymy, protože se mohou s přípravkem vzájemně ovlivňovat.
 • Vyvarujte se vystavení ošetřovaných oblastí slunečnímu záření, protože výrobky obsahující sulfadiazin stříbrný mohou na kůži způsobovat nahnědlé skvrny. Jakékoli skvrny však lze snadno odstranit omytím oblasti.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí!

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.