Potraviny a nápoje

Wolfberry Bulgur jemný BIO 400 g

Značka: WOLFBERRY

Jemně drcená předvařená pšenice, která má příjemnou oříškovou chuť, je výživnější než rýže a stravitelnější než luštěniny.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu: Wolfberry Bulgur jemný BIO 400 g

50092561

Bulgur, kterému se někdy říká také burhul, bulgar nebo bulghur je vyráběn ze zrn tvrdých odrůd pšenice, které se nejprve namáčí, čímž dochází k enzymovému štěpení škrobů, poté předvaří, vysuší a nakonec rozdrtí na menší kousky. Celým tímto postupem se stávají látky obsažené v zrnu pro organismus daleko lépe využitelné.

Bulgur má velmi příjemnou chuť s oříškovým podtónem. Jeho příprava je jednoduchá, protože potřebuje buď minimální, nebo žádnou tepelnou úpravu. Do mnoha pokrmů se nechává jen nabobtnat ve vodě a pak se smíchá s dalšími přísadami. Výborně se hodí do všech receptů, ve kterých figuruje rýže nebo kuskus. U nás můžete bulgur znát například v salátu tabouleh, což je typická pochoutka z oblasti Blízkého východu, kterou milují miliony lidí po celém světě. V české kuchyni najde bulgur uplatnění jako příloha k jídlu nebo při přípravě zeleninového i masového “rizota“. Výborně se ale hodí i do pekařských výrobků, jako zavářka do polévek, do karbenátků, do nádivek, plněných paprik a různých salátů.

Bulgur je naprosto ideální potravina pro vegany a vegetariány, protože je lehce stravitelný a má velmi příznivé nutriční složení. Při přípravě bulguru počítejte s tím, že vstřebá asi 2,5 až 3 násobek vody. Můžete ho vařit na mírném ohni asi 12 – 15 minut, případně ho můžete po 5 minutách odstavit a nechat “dojít“ pod pokličkou. Pokud ho nechcete vařit, tak ho v hrnci zalijte horkou vodou, přikryjte pokličkou, zabalte nejlépe do deky nebo froté ručníku a po 25 – 30 minutách máte hotovo. Nejšetrnější způsob přípravy je nechat ho nabobtnat. V tom případě bulgur zalije studenou vodou a nechejte zhruba hodinu bobtnat.

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1490 kJ / 350 kcal; Bílkoviny: 13 g; Tuk: 2 g; Sacharidy: 69 g; Vláknina: 8 g; Voda: max 11 g.

Vitamíny a minerály ve 100g: Vápník: 35 mg; Železo: 2.5 mg; Fosfor: 202 mg; Draslík: 410; Hořčík: 100 mg; Zinek: 1.93 mg; Thiamin: 0.232; Riboflavin: 0.115; Niacin: 5.114 mg; Vitamín B6: 0.342 mg; Kyselina listová: 27 µg; Vitamín A: 9 IU; Vitamín E (alfa – tokoferol): 0.06 mg; Vitamín K (fylochinon): 1.9 µg

Alergeny: lepek

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.