Potraviny a nápoje

Wolfberry Chia olej 250 ml

Značka: WOLFBERRY
  • Chia olej Wolfberry v RAW kvalitě je jedinečným zdrojem esenciálních mastných kyselin. Vhodný k vnitřnímu i zevnímu použití.
135

Cena za 100 ml: 54 Kč

O produktu: Wolfberry Chia olej 250 ml

50092582

Úvod

Wolfberry chia olej má jedinečnou chuť s oříškovým podtónem, který je ale tak delikátní, že nepřebíjí další ingredience. Získává se lisováním chia semen a poté se filtruje. Není rafinovaný, takže si zachovává všechny jedinečné vlastnosti a živiny šalvěje hispánské. 100 g chia oleje obsahuje téměř 73 g polynenasycených mastných kyselin, z tohoto množství je více než 19 g kyseliny alfa linolenové. Když k tomu přidáme ještě fakt, že omega 3 a omega 6 mastné kyseliny jsou v chia oleji v ideálním poměru 3:1, pak se dopracujeme jednoduše k tomu, že právě tento olej patří k nejkvalitnějším zdrojům esenciálních aminokyselin.

Jak chia olej používat?

Wolfberry chia olej je ideální alternativou rybího tuku nejen pro vegany a vegetariány. Má ale, na rozdíl od rybího tuku, tak lahodnou chuť, že svádí ke konzumaci ve větším množství. Chia olej se výborně hodí do různých salátů, krémů a rozličných variant pokrmů studené kuchyně. I když je možné používat chia olej při vaření, pečení a smažení, nelze to doporučit, jelikož s vysokými teplotami ztrácí svoje unikátní vlastnosti.

Příklady využití chia oleje v kosmetice:

  • výborně poslouží na popraskanou kůži místo mastných krémů
  • je to perfektní zábal na suché a lámavé vlasy
  • hodí se jako ideální masážní prostředek
  • pokožku zanechá neuvěřitelně hladkou a pružnou
  • lázeň z chia oleje posílí nehty a napomáhá proti nepříjemným záděrám

Použití

Vnitřně: 1 kávová lžička ráno a večer.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.