Diasip s příchutí jahodovou 4x200 ml

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: DIASIP
Diasip je tekutá výživa s obsahem speciálních bílkovin, cukrů a vlákniny pro pacienty s diabetem nebo se sníženou glukózovou tolerancí.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
249

Cena za 100 ml: 311 Kč

O produktu

50119845

V harmonii s diabetem. Tekutá výživa s obsahem speciálních bílkovin, sacharidů a vlákniny pro pacienty s diabetem nebo se sníženou glukózovou tolerancí.

Hlavní vlastnosti:

  • nutričně kompletní tekutá výživa
  • lze použít jako doplnění nebo úplnou náhradu stravy
  • obsahuje speciální bílkoviny, sacharidy a vlákninu vhodnou pro diabetiky
  • neobsahuje lepek
  • klinicky bez laktózy

Diasip je zvlášť vhodný pro pacienty:

  • s diabetem 1. a 2. typu
  • se sníženou glukózovou tolerancí
  • s diabetem, kteří jsou před a po operaci, či v rekonvalescenci
  • kteří mají specifické výživové potřeby
  • se sníženým příjmem nebo zvýšenou potřebou energie a živin

Dávkování

1-3 Diasipy denně jako doplnění stravy mezi jídly. 5-7 Diasipů denně jako jediný zdroj výživy, čímž je zajištěn kompletní denní doporučený přísun energie a živin, včetně minerálních látek, vitamínů a stopových prvků. Užívat minimálně po dobu 14 dnů.

Složení

Voda, isomaltulóza*, vláknina (galaktooligosacharidy (z kravského mléka), rezistentní dextrin, rezistentní škrob, celulóza), rostlinné oleje (řepkový, slunečnicový), škrob, laktóza (z kravského mléka), koncentrát syrovátkové bílkoviny (z kravského mléka), izolát sójové bílkoviny, aroma, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), rybí olej, citronan draselný, cholin chlorid,  karotenoidy ((obsahuje sóju) - β-karoten, lutein, lykopenový oleoresin z rajčat), hydroxid hořečnatý, hydrogenfosforečnan didraselný, hydroxid draselný,  L-askorban sodný, barvivo (kyselina karmínová), chlorid vápenatý, citronan sodný, fosforečnan vápenatý, zahušťovadlo (karagenan), sladidla (acesulfam–K, sacharin sodný), mléčnan železnatý, DL-α-tokoferyl acetát, uhličitan vápenatý, síran zinečnatý, nikotinamid,  retinyl acetát, glukonan měďnatý, D-pantothenát vápenatý, chlorid chromitý, síran manganatý,  seleničitan sodný,  D-biotin, thiamin hydrochlorid , kyanokobalamin,  cholekalciferol, pyridoxin hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), riboflavin,  molybdenan sodný,  fluorid sodný, jodid draselný, fytomenadion.

* Isomaltulóza je zdrojem glukózy a fruktózy.

Použití

Diasip je určen k bezprostřednímu použití jako nápoj, nejlépe chutná vychlazený. Vhodné popíjet po malých doušcích. Před použitím protřepat. Lze i ohřát (nevařit) nebo použít k přípravě koktejlů. Je možné zmrazovat. Skladovat na suchém a chladném místě (do 25 °C). Po otevření uchovávat v chladničce max. po dobu 24 hodin. Ošetřeno UHT.

Upozornění

Diasip je potravina pro zvláštní lékařské účely – potravina pro zvláštní výživu. Je vhodný jako náhrada části stravy nebo jako jediný zdroj výživy v případě, kdy pokrytí výživových potřeb pacienta nelze dosáhnout běžnou stravou. Používá se na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Není určeno pro děti do tří let. Opatrnosti je třeba u dětí od 3 do 6 let věku. Nevhodné pro pacienty vyžadující bezvlákninovou dietu a paciety s galaktosémií a fruktosémií.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.