Doplněk stravy

ES Cordyceps CS4 100 kapslí - expirace 2.6.2017

Značka: ES

Cordyceps alias Housenice čínská (Cordyceps sinensis) je jednou z nejvíce ceněných hub v tradiční čínské, ale i tibetské medicíně.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu: ES Cordyceps CS4 100 kapslí - expirace 2.6.2017

50099347

Úvod

Historie jejího užívání v Číně přesahuje 1000 let. V minulosti byla považována za afrodisiakum. Dnes je stále oblíbenějším potravinovým doplňkem i u nás v Evropě. Zde jeho užívání podpořili především vrcholoví sportovci. Řada z nich totiž cordyceps, po vzoru svých čínských soupeřů, často a pravidelně užívá.

Tradiční oblastí jejího výskytu jsou horské oblasti Tibetu a Číny. Jedná se o cizopasnou houbu, která pro svůj životní cyklus potřebuje hostitele, nejčastěji larvy motýlů. Houba postupně prorůstá jejich tělem a vzniká tak unikátní symbiotický organismus složený z houby a hmyzu. Hmyz po napadení housenicí zalézá do země, kde ještě dlouho přežívá a housenice se jím vyživuje. Postupně však housenice zaplní celou schránku larvy a ta umírá. V letním období však houba schránku proráží a vyrůstají z ní houbovité plodnice vytvářející spóry, které se pak opět uchycují na těle hostitelů a celý životní cyklus tak začíná znovu. 

Cordyceps by se neměl užívat před spaním. 

Balení obsahuje 100 kapslí á 450 mg v želatinových kapslích, bez přidaných látek.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.