ExoPic forte 100 ml

Biocidní přípravky, repelenty

Produkt již není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

ExoPic forte
Dlouhotrvající repelentní spray
  • na odpuzování klíšťat, komárů, ovádů a much
  • obsahuje látku DEET, která maskuje pachy a potlačuje schopnost hmyzu najít hostitele
  • pro osoby od 12 let a starší (pro děti od 1 roku použijte ExoPic Kids)
Jak funguje?
ExoPic forte obsahuje látku DEET (N,N-Diethyl-meta-toluamide), maskuje pachy a potlačuje schopnost hmyzu najít hostitele. Díky tomu odpuzuje klíšťata, komáry, ovády a mouchy. Při vyhledávání hostitele využívají klíšťata a hmyz optické a chemické signály.

Koncentrace CO2 v atmosféře je 0,03 %, v dechu člověka 4,5 %. Parazitičtí článkonožci dokáží zaznamenat změnu koncentrace CO2 dokonce v setinách %. Stejně neodolatelně přitahuje klíšťata a hmyz pach kyseliny máselné a mléčné (pot) a také aceton a fenoly (dech a moč).

Komu je určen?
ExoPic forte mohou používat osoby od 12 let a starší.

Jak dávkovat?
Inovativní systém Upside Down umožňuje nastříkat produkt v každé poloze. Při nástřiku na oděv a obuv přípravek neroztírejte. Nastříkejte na nechráněnou kůži a následně rozetřete rukou.


Repelentní účinek proti klíšťatům je asi 1 – 2 hodiny, proto aplikaci opakujte cca každé 2 hod. Při aplikaci na oděv se účinek podstatně prodlužuje. Za běžných podmínek chrání ExoPic před komáry 5 – 6 hodin.

Upozornění
Nepoužívejte u těhotných a kojících přímo na kůži! Zabraňte kontaktu s umělými vlákny (hodinkami a laky)! Kombinování
produktu s obsahem DEET-u s UV filtry může oslabit jejich účinnost (SPF). Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.
Balení:

100 ml

Zdroj: www.spirig.cz