Generica C-numin® 30 tablet

Doplněk stravy

Značka: GENERICA
Generica C-numin je doplněk stravy s obsahem aktivované formy vitaminu C, selenu a nukleotidů pro podporu imunitního systému. Pro dospělé a děti od 12 let.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
229

Cena za 100 g: 804 Kč

O produktu

50131428

Zdravá imunita. Generica C-numin obsahuje aktivovanou formu vitaminu C, selen a přírodní nukleotidy. Vitamin C a selen jsou důležité pro správné fungování imunitního systému a pomáhají chránit buňky před oxidačním stresem. Dále vitamin C pomáhá snížit míru vyčerpání a únavy, je důležitý pro tvorbu energie a přispívá ke správné tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, dásní, pokožky, zubů, chrupavek a kostí. Vitamin C zvyšuje vstřebávání železa. Selen přispívá i k udržení zdravých vlasů a nehtů, ke správné spermatogenezi a ke správnému fungování štítné žlázy.

Vlastnosti hlavních složek:

  • Aktivovaná forma vitaminu C se vyrábí pomocí speciálního výrobního procesu. Výsledkem je produkt s neutrálním pH, který obsahuje přirozeně se vyskytující metabolity vitaminu C. Tyto metabolity (vápenaté soli, hořečnaté soli a kyselina threonová), aktivují molekuly vitaminu C, což ulehčuje jejich transport a vstřebávání v organismu.
  • Sušené, inaktivované kvasinky Saccharomyces cerevisiae obsahují zvýšenou hladinu selenu v jeho přírodní formě – selenometionin. Tato organická forma selenu je přirozeně přítomná v rostlinných bílkovinách, je vysoce biologicky dostupná a bezpečná v porovnání s anorganickými formami selenu.
  • Přírodní nukleotidy z kvasinek Saccharomyces cerevisae vysoké čistoty jsou zdrojem 4 semiesenciálních nukleotidů – adeninu, cytozinu, guaninu, uracilu. Nukleotidy se přirozeně vyskytují v potravinách, v mateřském mléku a ve všech živých buňkách těla. Zvýšenou potřebu nukleotidů má organismus v určitých náročných životních situacích jako je stres, intenzívní cvičení, probíhající infekce.

Výhody aktivované formy vitaminu C:

  • rychlá absorpce a 24-hodinový efekt (zadržování vitaminu C v buňkách až 24 hodin)
  • vysoká biologická dostupnost díky chelatovaným minerálům
  • vhodná i pro citlivý žaludek (nekyselá forma vitaminu C s neutrálním pH)

Dávkování

Dospělí a děti od 12 let užívají 1 tabletu 1x denně. Zapijte vodou. Při problémech s polykáním je možné tablety rozpůlit ve směru půlící rýhy.

Složení

Vitamin C (C-numin®) 500 mg (625 % RHP), nukleotidy 50 mg, selen 34 µg (62 % RHP) v jedné tabletě. RHP …… referenční hodnota příjmu.

C-numin® (L-askorbát vápenatý, L-askorbát hořečnatý, L-threonát vápenatý), plnidlo: mikrokrystalická celulosa; nukleotidy, potahové látky: hydroxypropylmethylcelulosa, polydextrosa, talek, triglyceridy se středně dlouhým řetězcem, barviva: oxid titaničitý, žlutý a červený oxid železa; buněčné stěny kvasinek bohaté na betaglukany (1,3 / 1,6), kvasnice obohacené selenem, kvasnice obsahující zvýšené přirozené hladiny vitaminu D2, protispékavé látky: koloidní oxid křemičitý, zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulosy, stearan hořečnatý.

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno pro děti do 12 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje lepek, laktózu ani cukr. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.