LACTOBIOTIK pro dospělé 7x7ml

Doplněk stravy

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

O produktu

Lactobiotik® je synbiotický doplněk stravy, který v sobě kombinuje bakterie mléčného kvašení, bifidobakterie a látky tvořící substrát pro jejich růst. V každé lahvičce jsou živé bakterie mléčného kvašení a bifidobakterie ve velmi vysoké koncentraci, nejméně 25 miliard CFU v jedné lahvičce (počítáno v době výroby). Jedná se o směs čtyř bakteriálních kmenů: Bifidobacterium lactis B104®*, Lactobacillus acidophilus La-14®*, Lactobacillus plantarum Lp-115®* a Lactobacillus paracasei Lpc-37®*. Tato bakteriální kultura je doplněna o  arabinogalaktooligosacharidy, beta-glukan a vitamíny, které jsou substrátem pro růst bakterií mléčného kvašení a bifidobakterie. Jedná se o vitamíny skupiny B: niacinamid (vit. B3), kalcium pantotenát (vit. B5), pyridoxin chlorhydrát (vit. B6), thiamin chlorhydrát (vit. B1), kyselina pteroylglutamová (kyselina listová) a kyanokobalamin (vit. B12). Lactobiotik® není zdrojem vitamínu pro lidský organizmus.                                                                    


Jak funguje Lactobiotik®? Kromě výše uvedených složek obsahuje každá lahvička ještě aloe vera a karagenan. Při kontaktu se žaludeční kyselinou vytvoří aloe a karagenan gel, který obalí živé bakterie a chrání je při průchodu žaludkem. Se zvýšením pH ve střevě se gel rozpustí a svojí viskozitou sníží rychlost pasáže, aby mohly bakterie mléčného kvašení a bifidobakterie lépe nasedat na střevní klky.  

               
Jak se užívá Lactobiotik®? Doporučuje se jednou denně vypít obsah jedné lahvičky, hned po hlavním jídle. V případě potřeby lze roztok smíchat s trochou vody nebo chladného čaje.