LEROS Spec. pectorales Planta 100g sypaný

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: LEROS
Pomocný lék při onemocnění horních cest dýchacích a kašli. Usnadňuje odkašlávání, rozpouští a uvolňuje hleny.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50010354

Species pectorales Planta
kašel, průdušky
léčivý čaj

Složení
Plantaginis folium (list jitrocele kopinatého) 23,0 g, Althaeae radix (proskurníkový kořen) 22,0 g, Farfarae folium (podbělový list)22,0 g, Menthae piperitae herba (nať máty peprné) 10,0 g, Liquiritiae radix (lékořicový list) 10,0 g, Verbasci flos (diviznový květ) 8,0 g, Foeniculi fructus (fenyklový plod) 5,0 g ve 100 g čajové směsi.

Indikační skupina
Fytofarmakum- expektorans, mucilaginosum, antiseptikum, antiflogistikum

Charakteristika
Směs rostlinných drog s obsahem slizu (Plantaginis folium, Althaeae radix, Farfarae folium), saponinů (Liquiritiae radix, Verbasci flos) a silic (Menthae piperitae herba, Foeniculi fructus). Tyto drogy jsou použity jako expektorancia, mucilaginosa a antiseptika.

Indikace
Pomocný lék při onemocnění horních cest dýchacích a kašli. Usnadňuje odkašlávání, rozpouští a uvolňuje hleny. Nálev je možno použít i ke kloktání. Přípravek mohou užívat děti i mladiství.

Kontraindikace
Těhotenství, kojení, přecitlivělost na některou složku přípravku.

Nežádoucí účinky
V doporučených dávkách a indikacích nejsou známy. Interakce nejsou známy.

Dávkování a způsob podání
1 polévková lžíce čajové směsi se přelije šálkem (1/4 l) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit. Možno přisladit medem. Pije se teplý 3 x denně Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.

Upozornění
Bez porady s lékařem užívejte přípravek nejdéle týden. Jestliže se do této doby příznaky nezlepší nebo naopak zhoršují, či pokud se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, poraďte se s lékařem. Při předávkování nebo náhodném požití dítětem se taktéž poraďte s lékařem.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Uchovávejte v suchu při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Balení
100 g čajové směsi

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Zdroj: www.leros.cz

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.