BEBA AL 110 Lactose Free 400 g

Kojenecká výživa počáteční

Značka: BEBA
Nutričně kompletní výživa pro dlouhodobé používání při laktózové intoleranci a realimentaci po průjmech. Pro kojence od narození.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50122898

Nutričně kompletní výživa pro kojence od narození. BEBA AL 110 Lactose Free je instantní dietní přípravek kojenecké výživy pro zvláštní lékařské účely. Je zdrojem všech nutričních látek pro kojence od narození a je určena pro dlouhodobé používání při laktózové intoleranci a jako realimentace po průjmu. Neobsahuje laktózu a sacharózu. Součástí složení jsou nukleotidy a polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem LC-PUFA, které se nachází v mateřském mléce.

Hlavní vlastnosti:

 • nutričně kompletní výživa pro kojence od narození
 • vhodné při laktózové intoleranci
 • obnovení výživy po průjmu

Složení

Glukózový sirup, rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, kokosový, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), bílkoviny mléčné syrovátky, mléčná bílkovina, minerální látky (chlorid draselný, vápenaté soli kyseliny citronové, citronan sodný, sodné soli kyseliny fosforečné, oxid hořečnatý, citronan draselný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), emulgátor (sójový lecitin), rybí olej, olej z Mortierella alpina, cholin bitartát, regulátor kyselosti (kyselina citronová), L-fenylalanin, vitamíny (L-askorbát sodný, DL-alfa-tokoferyl-acetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, thiamin-mononitrát, riboavin, retinyl-acetát, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, cholekalciferol, D-biotin, kyanokobalamin), bakterie mléčného kvašení (Lactobacillus reuteri DSM 17938; 1 × 108 KTJ/100 g prášku na konci minimální trvanlivosti), L-histidin, taurin, L-tryptofan, inositol, nukleotidy [cytidin-5´-monofosforečná kyselina (CMP), sodné soli uridin-5´-fosforečné kyseliny (UMP), adenosin-5´-fosforečná kyselina (AMP), sodné soli guanosin-5´-fosforečné kyseliny (GMP)], L-karnitin. Alergeny: mléko, sója, rybí olej.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev nebo hrneček, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Pět minut povařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do nádoby. Teplota vody nad 45 °C ničí bakterie mléčného kvašení!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do nádoby. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte.
 • Doplňte nádobu převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře protřepte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

 

  Množství na 1 krmení 

 

 

Věk dítěte 

Převařená voda 

Počet zarovnaných odměrek1 

Počet krmení za den  

Počet dávek příkrmů2 

1. a 2. týden 

90 ml 

  

3. a 4. týden  

120 ml 

  

2. měsíc  

150 ml 

 

3. a 4. měsíc  

180 ml 

 

5. a 6. měsíc  

210 ml 

 

7. až 9. měsíc  

210 ml 

4-3 

1-2 

Od. 10 měsíce  

210 ml 

3-2 

 2-3 

Upozornění

Potravina pro zvláštní výživu. Nestlé BEBA AL110 by měla být podávána na základě doporučení lékaře nebo odborníka v oblasti dětské výživy. Výrobek je vhodný pro výživu kojenců od narození, nemohou-li být kojeni. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a doporučení uvedená na obale.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.