BEBA EXPERTpro HA 2 800 g

Kojenecká výživa pokračovací

Značka: BEBA
BEBA EXPERTpro HA 2 je pokračovací kojenecká mléčná výživa pro děti od ukončeného 6. měsíce. Obsahuje a probiotické bakterie L. reuteri a částečně štěpenou mléčnou bílkovinu.
649

Cena za 100 g: 81 Kč

O produktu: BEBA EXPERTpro HA 2 800 g

50132882

BEBA EXPERTpro HA 2 je speciální pokračovací kojenecká mléčná výživa určená pro děti od ukončeného 6. měsíce. Receptura s klinicky ověřeným účinkem 1,2 obsahuje částečně štěpenou mléčnou bílkovinu, získanou procesem OPTIPRO® HA, probiotika L. reuteri, vitamíny* a minerální látky* pro uspokojení potřeb Vašeho děťátka.

Kombinace osvědčených látek po vzoru mateřského mléka

 • bakterie střevní mikroflóry L. reuteri – probiotické bakterie, které se nacházejí ve střevní mikroflóře kojených dětí
 • částečně hydrolyzované bílkoviny
 • vitamíny a minerální látky pro podporu imunity Vašeho děťátka*.
 • OPTIPRO® HA – speciální proces k získání 100% syrovátkové částečně hydrolyzované bílkoviny
 • bez palmového oleje


Složení

LAKTÓZA (z MLÉKA), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), enzymaticky hydrolyzovaný bílkovinný koncentrát MLÉČNÉ SYROVÁTKY, minerální látky (glycerofosforečnan vápenatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné, chlorid draselný, chlorid vápenatý, chlorid hořečnatý, chlorid sodný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selenan sodný), RYBÍ olej, olej z Mortierella alpina, L-arginin, vitamíny (L-askorbát sodný, D-pantothenát vápenatý, DL- alfa-tokoferyl-acetát, nikotinamid, riboflavin, thiamin-mononitrát, retinyl-acetát, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová, fyllochinon, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin), L-histidin, L-thyrosin, bakterie mléčného kvašení (Limosilactobacillus reuteri DSM 17938; 8,9 x 10⁷ KTJ / 100 g prášku na konci minimální trvanlivosti). ALERGENY JSOU VYZNAČENY VELKÝMI PÍSMENY.

Použití

 • Před přípravou kojenecké výživy si důkladně umyjte ruce.
 • Kojeneckou láhev, uzávěr a savičku důkladně vymyjte a vyvařte 5 minut.
 • Převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ochladit.
 • Polovinu převařené vody (viz tabulka), ochlazené asi na 40 °C, vlijte do láhve. Teplota vody nad 45 °C bakterie mléčného kvašení ničí!
 • Přiloženou odměrkou odměřte prášek (viz tabulka) a nasypte do láhve. Prášek v odměrce musí být vždy zarovnaný! Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nedávejte více nebo méně prášku, než udává tabulka, jinak může dojít bud k dehydrataci, nebo podvýživě dítěte. Neměňte poměr prášku a vody bez porady s lékařem!
 • Důkladně protřepte, pokud používáte hrneček zamíchejte.
 • Doplňte převařenou vodou do požadovaného množství (viz tabulka) a ještě jednou dobře promíchejte, aby se prášek rozpustil.
 • Zkontrolujte teplotu připravené výživy kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.
 • Připravujte vždy jen 1 dávku a neuchovávejte nedojedené porce.
 • Po každém použití obal důkladně uzavřete a skladujte v suchu v pokojové teplotě. Nevkládejte do obalu vlhkou odměrku. Spotřebujte do 3 týdnů od otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. Velikost odměrky 4,6 g. 13,7 g prášku + 90 ml vody = 100 ml připravené výživy.

Věk dítěte  Převařená voda Počet zarovnaných odměrek1
Počet krmení za den Počet dávek příkrmů2
Od ukončeného 6. měsíce  210 ml 7 5  
Od ukončeného 7. do 9. měsíce  210 ml 7 4-3  1-2
Od ukončeného 10. měsíce  210 ml 7 3-2  2-3

Upozornění

BEBA EXPERTpro HA 2 je pokračovací mléčná kojenecká výživa vhodná pro výživu kojenců starších šesti měsíců. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy, nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních 6 měsíců. Potravina pro zvláštní lékařské účely. BEBA EXPERTpro HA 2 by měla být podávána na základě doporučení lékaře nebo kvalifikovaného odborníka v oblasti dětské výživy. Nesmí být konzumována kojenci alergickými na mléčné bílkoviny. Rozhodnutí o zahájení podávaní příkrmů, včetně výjimky z pravidla věku 6 měsíců, by mělo být přijímáno jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy a farmacie a v závislosti na individuálních potřebách kojence. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a uvedená doporučení. Při krmení dítě držte vždy v náručí. Neponechávejte dítě bez dohledu, jinak muže dojít k zalknutí. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

Reference: 1Wen S et al. Chin J Perinat Med 2015;18:904–909. 2von Berg A et al. Allergy 2016; 71(2):210-9. *Obsahuje vitaminy A, C, D, které se podílejí na normálním fungování imunitního systému. Jak vyžadují právní předpisy pro veškerou kojeneckou výživu.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.