Noball 50 kapslí

Doplněk stravy

Značka: NOBALL
Noball je speciální přípravek s vysokou dávkou protipěnivé látky simetikonu v kombinaci s mátovou silicí, která má skvělé karminativní účinky (zamezuje vzniku plynatosti) a je osvědčeným prostředkem na podporu trávení.

Produkt už není dostupný Tento produkt je vyprodaný a není na skladě dodavatele

O produktu

50041060

Noball je speciální přípravek s vysokou dávkou protipěnivé látky simetikonu v kombinaci s mátovou silicí, která má skvělé karminativní účinky (zamezuje vzniku plynatosti) a je osvědčeným prostředkem na podporu trávení. Přípravek je určen dospělým a dětem od 6 let. Užívání Noballu je vhodné také pro těhotné a kojící ženy a diabetiky.

Tvorba střevních plynů je přirozenou součástí procesu trávení, který probíhá v našem organismu. Za normálních okolností se vzniklé plyny v převážné míře vstřebají, částečně odcházejí spolu se stolicí. Tvorba i eliminace plynů jsou v rovnováze. K nadměrné tvorbě plynů dochází po konzumaci určitých potravin (luštěniny, zelí, cibule aj.), příčinou však mohou být i hormonální změny (např. v těhotenství, před menstruací či v menopauze), vyšší věk apod. Nadměrná tvorba plynů a zpěnění střevního obsahu pak často vede k nepříjemným pocitům.

Účinky:
Mátová silice – éterický olej z listů máty peprné (Mentha piperita) – má skvělé karminativní účinky (zamezuje vzniku plynatosti) a je osvědčeným prostředkem na podporu trávení.

Výhody přípravku:

*    Obsahuje 80 mg simetikonu v jedné kapsli.
*    Mátová silice zklidňuje trávicí systém.
*    Přípravek je bezpečný pro dlouhodobé užívání, je určen dospělým a dětem od 6 let.
*    Vhodný pro těhotné a kojící ženy, vhodný pro diabetiky.
    Pro optimální účinek stačí pouze 1 kapsle.

Další užitečné rady pro dobré trávení:
1. Omezte konzumaci potravin, které způsobují nadýmání. Pokud se nechcete zcela vzdát luštěnin, před vařením je namáčejte a použitou vodu slijte. Při jejich vaření použijte koření, jako je např. majoránka, tymián nebo saturejka.
2. Vhodné jsou i další byliny, které můžete využít při přípravě pokrmů: fenykl, kmín, anýz, bazalka, dobromysl, meduňka a jiné.
3. Dbejte na pravidelné vyprazdňování. Vaše strava by měla obsahovat dostatek vlákniny. Důležitý je také pravidelný přísun tekutin. Nezapomeňte, že zácpu mohou způsobovat i některé léky.
4. Funkci střev podporuje také pravidelný pohyb. Napomáhá přirozené eliminaci střevních plynů.
5. Pokud dlouhodobě trpíte problémy se zažíváním, konzultujte způsob jejich řešení s lékařem.

Výživová složka  V 1 tabletě / kapsli
Simetikon   80 mg
Mátová silice   5 mg


Přípravek obsahuje simetikon, želatinu, glycerol, mátovou silici, čištěnou vodu, barvivo (betakaroten, karmín).


Doporučené dávkování:

3× denně 1 kapsle během jídla nebo po jídle, podle potřeby i na noc.  Dávkování u dětí od 6 let je stejné jako u dospělých.

Upozornění:
Kapsle se užívají během jídla nebo po jídle, podle potřeby také na noc. Je vhodné zapít je dostatečným množstvím tekutiny. Noball je bezpečný pro dlouhodobé užívání. Není určeno pro děti do 6 let. Nepřekra­čujte doporučené dávkování. Pří­pravek není určen jako náhrada pestré stravy. Ukládat mimo dosah dětí. Vhodné pro těhotné a kojící ženy. Uchovávejte při teplotě 10–25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Výrobek je bez lepku, bez cukru a laktózy.

Údaje o hmotnosti obsahu a velikosti balení:
50 kapslí – 6,5 g
 
Složení: Simetikon, obal kapsle (želatina, glycerol, čištěná voda), mátová silice,
barvivo (beta-karoten, karmín).


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.