Nutrilon Advanced 2 6x1000 g

Kojenecká výživa pokračovací

Značka: NUTRILON
Nutrilon Advanced 2 je pokračovací mléčná kojenecká výživa pro miminka od ukončeného 6. měsíce. Obsahuje směs oligosacharidů GOS/FOS po vzoru mateřského mléka.
NAVÍC 2ks Hami Mléčné kaše jáhlovo-rýžová s jablkem a banánem 210 g Při nákupu tohoto produktu získáte NAVÍC 2ks Hami Mléčné kaše jáhlovo-rýžová s jablkem a banánem 210 g za 0,01 Kč. Akce platí do 31. 5. 2023 nebo do vyprodání zásob.
Skladem na e-shopu
2 199

Cena za 1 kg: 367 Kč

O produktu

50137815

Pokračovací mléčná kojenecká výživa v prášku pro děti od ukončeného 6. měsíce. Nutrilon Advanced 2 je vhodnou volbou mléčné výživy pro vaše miminko, pokud nemůže být kojeno. Obsahuje klinicky testovanou směs oligosacharidů GOS/FOS vyvinutou po vzoru oligosacharidů mateřského mléka, ve kterém tvoří třetí nejhojnější složku. Oligosacharidy jsou látky, které jsou využívány střevní mikroflórou vašeho dítěte.

Vyvinuto na základě 40 let výzkumu mateřského mléka

Patentované složení kojeneckých mlék Nutrilon Advanced vychází z dlouholetého studia mateřského mléka, které nejlépe pokrývá výživové nároky dětí na startu jejich života. Nutricia, s týmem čítajícím více než 500 vědců a odborníků, je již 50 let nadšeným průkopníkem v porozumění výživových potřeb miminek a malých dětí.

Hlavní vlastnosti

 • obsahuje patentovanou směs prebiotik GOS/FOS a LCP*
 • oligosacharid mateřského mléka 3´GL (3´galaktosyllaktózu) je získaný unikátním procesem výroby
 • vitamíny A, C a D** přispívají ke správné funkci imunitního systému
 • omega 3 mastná kyselina alfa-linolenová podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy**
 • obsahuje vápník a vitamin D, které jsou důležité pro správný růst a vývoj kostí
 • nově – bez palmového oleje

Složení

Laktóza (z mléka), rostlinné/rastlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové / slnečnicový s vysokým obsahom kyseliny olejovej, kokosový, řepkový/repkový, slunečnicový/slnečnicový), sušené odtučněné mléko, demineralizovaná syrovátka (z mléka), galaktooligosacharidy (z mléka) 8,6 %, koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka), fruktooligosacharidy 0,6 %, fosforečnan vápenatý, rybí olej, mléčné bílkoviny, chlorid draselný, citronan/citran draselný, hydrogenfosforečnan hořečnatý/horečnatý, chlorid cholinu / cholín chlorid, olej z Mortierella alpina, citronan/citran sodný, uhličitan vápenatý, emulgátor (sójový lecitin/lecitín), chlorid sodný, kyselina L-askorbová, L-askorban sodný, inositol/inozitol, L-tryptofan/L-tryptofán, chlorid hořečnatý/horečnatý, síran železnatý, síran zinečnatý/zinočnatý, L-karnitin/L-karnitín, DL-α-tokoferyl acetát, antioxidant (askorbylpalmitát), D-pantothenát/pantotenát vápenatý, nikotinamid/nikotínamid, síran měďnatý/meďnatý, thiamin/tiamín hydrochlorid, retinylpalmitát, riboflavin/riboflavín, pyridoxin/pyridoxín hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutamová/pteroylmonoglutámová (kyselina listová), jodid draselný, síran manganatý/mangánatý, seleničitan sodný, fytomenadion/fytomenadión, cholekalciferol, D-biotin/D-biotín, kyanokobalamin. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Alergeny jsou vyznačeny tučně

Použití

 • Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici asi 30 minut vychladnout na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obalu) vlijte do vysterilizované láhve.
 • Do láhve s vodou odměřte prášek přesně podle tabulky na obalu. Vždy používejte přiloženou odměrku a prášek v ní zarovnejte pomocí speciálního plastového pásku uvnitř obalu.
 • Nikdy do výživy nepřidávejte více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného.
 • Uzavřete lahev a 10 sekund ji důkladně protřepejte ve svislé poloze.
 • Kápnutím na vnitřní stranu zápěstí ověřte teplotu mléčné směsi a ihned podávejte.
 • Připravenou stravu spotřebujte do 2 hodin, poté zlikvidujte.
 • Neohřívejte v mikrovlnné troubě, hrozí opaření dítěte.
 • Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uchovávejte jej na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené množství mléka. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk miminka

Voda na 1 dávku

Počet odměrek
na 1 dávku

Výsledná dávka

Doporučená denní dávka

6-8 měsíců

180 ml

6

200 ml

5x 200 ml mléka

9-10 měsíců

180 ml

6

200 ml

4x 200 ml mléka

11-12 měsíců

180 ml

6

200 ml

2-3x 200 ml mléka

Upozornění

Důležitá upozornění: Nutrilon Advanced 2 je mléčná výživa v prášku pro kojence od ukončeného 6. měsíce. Potravina pro zvláštní výživu. Má být součástí smíšené a vyvážené stravy a není náhradou mateřského mléka. Potravina není vhodná pro výživu kojenců během prvních 6 měsíců. Rozhodnutí o zahájení podávaní příkrmů, včetně výjimky z pravidla věku 6 měsíců, by mělo být přijímáno jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy a farmacie a v závislosti na individuálních potřebách kojence. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a uvedená doporučení.

Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do 2 let a dále, spolu se zaváděním bezpečné a vhodné doplňkové stravy.

* LCP = polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem. ** Obsah a složení vitamínů a minerálních látek odpovídá legislativě. Dle požadavků legislativy všechna pokračovací mléka obsahují vitamíny A, C a D, vápník a kyselinu alfa-linolenovou.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.