Respilon VK RespiRaptor samosterilizační nano-respirátor FFP2 vel. M/L 2 ks

Ostatní

Značka: RESPILON
Respilon VK RespiRaptor samosterilizační nano-respirátor FFP2 má speciální tvar s komfortním prostorem před ústy, takže se přes něj lépe mluví. Vhodný i pro osoby s vousy či brýlemi.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
389

O produktu

50134306

Samosterilizační respirátor z nanovlákna třídy FFP2, který zachycuje viry a zároveň je deaktivuje. Respilon VK RespiRaptor pracuje na principu dvojité bariéry: Nanovlákenná membrána filtruje viry a bakterie a vrstva akcelerovaného oxidu mědi se postará o deaktivaci virů, ať už pocházejí z okolního prostředí nebo od samotného uživatele. Respirátor se tak neustále sám sterilizuje.

Respirátor, který je efektivní, pohodlný a prodyšný

Respirátor RespiPro VK je velmi dobře prodyšný a dobře se přes něj dýchá i mluví. Výborně sedí na obličeji a jeho tvar zabraňuje podsávání. Tvar „fish-type“ je vhodný i pro osoby s vousy či brýlemi. Taktéž jej ocení ti, kteří potřebují s respirátorem dlouho hovořit. Běžné roušky a respirátory navlhnou a po 30 minutách ztrácejí filtrační účinnost. Filtrační vlastnosti nanovlákna jsou vůči vlhkosti odolné, a tak je účinnost zachována. Vylepšená kvalita záušních gumiček zajišťuje mnohem vyšší komfort při nošení respirátoru. Díky výborné elasticitě jsou gumičky pružnější, neřežou, netlačí za ušima.

Hlavní vlastnosti

 • nano-respirátor třídy FFP2 
 • plně certifikovaný dle normy EN 149:2001+A1:2009
 • nanovlákenná membrána zachycuje 99,9 % virů a bakterií
 • filtruje také prach, pyl, spory plísní, roztoče, smog a výfukové zplodiny
 • výborně sedí na obličeji
 • lehký a velmi dobře prodyšný
 • měkké elastické gumičky netlačí za ušima
 • samosterilizační funkce – eliminuje riziko zanesení viru po dotknutí se respirátoru a manipulaci s ním
 • při zvlhnutí neztrácí účinnost

 Jak vybrat správnou velikost respirátoru?

 • změřte vzdálenost (v cm) vyznačenou na obrázku
 • porovnejte naměřenou vzdálenost s velikostní tabulkou


Složení

 • nanovlákenná membrána filtruje viry, bakterie, pevné částice a aerosoly (smog, prach, pyl, plísně, alergeny) – okamžitě zachytí 99,9 % virů a bakterií
 • akcelerovaná měď CAS.7440-50-8 aktivně a konstantně deaktivuje zachycené viry

Použití

Před použitím respirátoru vždy zkontrolujte jeho stav, neporušenost a známky podezřelých skvrn nebo jiné. V případě mechanického poškození respirátoru jej nepoužívejte.

Jak dlouho mohu nano-respirátor VK RespiRaptor používat?

Díky samosterilizační funkci lze VK RespiRaptor nosit opakovaně podle potřeby a bez jakékoliv údržby po dobu až jednoho týdne, tj.168 hodin kumulativně. Samosterilizační funke akcelerované mědi funguje neustále, ale při opakovaném používání dochází k opotřebení materiálu respirátoru (možnému rozvolnění záušních gumiček, případnému opotřebení nosního klipu, a co je nejstěžejnější, k možnému rozvolnění přilnavosti masky, což považujeme při ochraně dýchacího ústrojí za zásadní).

Respilon VK RespiRaptor samosterilizační nano-respirátor FFP2 vel. M/L 2 ksa

Upozornění

Tento produkt není vhodný pro děti do 8 let věku. Pokud produkt používají děti, tak vždy pod dohledem rodičů.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.