Wolfberry Rýžové vločky BIO 250 g

50092556

Potraviny a nápoje

3 za 2

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

O produktu

Rýže je jednoděložná rostlina, jejíž historický původ je v Indii, kde se v okolí řeky Gangy pěstuje od nepaměti. Dnes je její největší produkce převážně v subtropických oblastech Asie a Afriky, které svým klimatem rýži nejvíce prospívají. O její velké oblibě svědčí to, že se jí sní celosvětově v různých podobách až 500 milionů tun za rok.

Rýže je velmi dobře stravitelná, obsahuje téměř 80 % sacharidů ve formě škrobů, malé množství bílkovin a téměř žádný tuk gliadinový orizin. Rýže má malou energetickou hodnotu a její obrovskou výhodou je to, že neobsahuje lepek, takže je to jedna z mála potravin, která je vhodná pro osoby trpící celiakií.

Wolfberry rýžové vločky se vyrábějí z celozrnné rýže a jsou zpracovávány tak, aby si uchovaly většinu sacharidů, bílkovin, vitamínů a minerálních látek. Jsou, stejně jako rýže, velice lehce stravitelné a vyvolávají pocit sytosti. Neobsahují gliadin, takže jsou vhodné i pro bezlepkovou dietu.

Rýžové vločky mají tu výhodu, že je stačí jen tři minuty povařit v mléce nebo vodě a máte hotový základ pro přípravu rýžové kaše, kterou stačí dochutit například medem a Wolfberry sušenými meruňkami a krájenými jablky. Rýžové vločky vám ale poslouží i jako ideální zavářka do polévek, které vám obsažený rýžový škrob zároveň krásně zahustí.

Nutriční hodnoty ve 100g: Energie: 1405 kJ / 336 kcal; Bílkoviny: 5.7 g; Tuky: 1.1 g; Sacharidy: 74.6 g; Vláknina: 1.3 g; Voda: 13 g; Vápník: 10 mg; Draslík: 100 mg

Alergeny: Přirozeně neobsahuje lepek, ale balení může obsahovat stopové množství lepku.

Parametry
Značka Wolfberry
BIO Ano
EAN 8594158031068