Sanorin 1‰ nas.spr.sol.1x10ml nosní sprej

Sanorin 1‰ nas.spr.sol.1x10ml nosní sprej

50062951
Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
79 Kč Dostupnost na e-shopu:
Skladem
Sanorin

Přípravek se užívá k mírnění příznaků u akutní rýmy, zánětu čelistních dutin, zánětu Eustachovy trubice a zánětu středního ucha. Sanorin 1‰ může být podáván mladistvým nad 15 let a dospělým.

Podrobné informace o produktu

 PŘÍBALOVÁ INFORMACE - VP
 
Informace pro použití, čtěte pozorně!
 
Sanorin 1‰
(Naphazolini nitras)
nosní  sprej, roztok

 
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce: TEVA Czech Industries s.r.o., Opava - Komárov,  Česká republika
 
Složení:
Léčivá látka: Naphazolini nitras 0,01 g  v 10 ml.
Pomocné látky: Kyselina boritá, edamin, methylparaben, čištěná voda.
 
Indikační skupina:
Otorinolaryngologikum, sympatomimetikum.
 
Charakteristika:
Přípravek způsobuje zúžení zánětem rozšířených cév nosní sliznice, což vede ke zmenšení otoku sliznice a uvolnění hlenu z nosu, vedlejších nosních dutin a trubice spojující střední ucho a hltan (Eustachovy trubice). Tím je umožněno volné dýchání. Léčebný účinek nastupuje zpravidla do 5 minut a přetrvává 4-6 hodin.
 
Indikace:
Přípravek se užívá k mírnění příznaků u akutní rýmy, zánětu čelistních dutin, zánětu Eustachovy trubice a zánětu středního ucha. Sanorin 1‰ může být podáván mladistvým nad 15 let a dospělým.
 

Kontraindikace:
Sanorin 1‰ nesmí být podáván dětem a mladistvým do 15 let věku. Dále se přípravek nesmí užívat při přecitlivělosti na účinnou látku nebo ostatní jeho složky a u suchých zánětů nosní sliznice. Nemocní se závažným onemocněním srdce a cév (srdeční nedostatečnost, vysoký krevní tlak), poruchami látkové přeměny (cukrovka, zvýšená činnost štítné žlázy), nádorem nadledvin (feochromocytom), průduškovým astmatem a nemocní léčení některými léky užívanými k  léčbě duševních stavů charakterizovaných nadměrným smutkem tzv. depresí (inhibitory monoaminoxidázy) nebo jinými látkami, které mohou zvyšovat krevní tlak mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.
O vhodnosti užívání přípravku v těhotenství a v období laktace se poraďte s lékařem.
 
Nežádoucí účinky:
Při doporučeném dávkování je přípravek obvykle dobře snášen. U zvláště citlivých pacientů se občas mohou vyskytnout mírné nežádoucí účinky jako pálení a suchost nosní sliznice. Ve zcela ojedinělých případech mohou být po odeznění účinku pozorovány silné pocity ucpaného nosu. Velmi zřídka se mohou dostavit celkové účinky v důsledku podráždění sympatického nervstva, jako je nervozita, zvýšené pocení, bolest hlavy, třes, zrychlení srdeční činnosti, bušení srdce a zvýšený krevní tlak. Dlouhodobé a časté užívání Sanorinu  1‰ může vést k chronickému ucpávání nosu a vysychání sliznice.
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte se svým lékařem.
 
Interakce:
Účinky Sanorinu  1‰ a jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Proto se o vhodnosti současného užívání tohoto přípravkus jinýmiléky poraďte s lékařem.
Při současném podávání Sanorinu  1‰ a některých léků užívaných k  léčbě duševních stavů charakterizovaných nadměrným smutkem (deprese) může dojít ke zvýšení krevního tlaku.
 
Dávkování:
Pokud lékař neurčí jinak, podávají se 1 až 3 dávky Sanorinu  1‰. Přípravek se vstřikuje do obou nosních dírek, a to několikrát denně (postačuje 3krát denně). Mezi jednotlivými dávkami musí být časový odstup nejméně 4 hodiny. Přípravek se užívá krátkodobě. Neměl by být užíván déle než po dobu 1 týdne. Pokud dojde k uvolnění nosního průduchu, může být léčba ukončena i dříve. Opakovaně se přípravek smí podat až po několikadenním přerušení terapie.
Pokud si zapomenete vzít svou dávku ve stanovenou dobu, užijte ji, jakmile si vzpomenete a dále pak pokračujte v užívání přípravku v pravidelných časových intervalech. Nikdy však neužívejte dvě dávky současně.
 
Způsob použití:
Před první aplikací nosního spreje dávkovač několikrát stiskněte dokud se neobjeví souvislý obláček aerosolu. Před použitím sejměte ochranný kryt. Při aplikaci držte lahvičku s přípravkem ve svislé poloze. Koncovou část dávkovače vložte do nosní dírky a  rychle a prudce zmáčkněte kruhovou část dávkovače. Tím docílíte vstříknutí spreje. Bezprostředně po vstříknutí lehce vdechněte nosem. Stejným způsobem ošetřete i druhou nosní dírku. Po použití nasaďte ochranný  kryt.
 
Upozornění:
Pokud nedojde k ústupu nebo zmírnění příznaků choroby do 3 dnů nebo se stav zhorší, popř. dojde-li k výskytu neobvyklých reakcí, vyhledejte lékaře.
Užíváte-li  jiné léky na předpis nebo volně prodejné, poraďte se o užívání Sanorinu 1‰ s lékařem. Pokud Vám bude lékař předepisovat nějaké léky, upozorněte jej, že užíváte Sanorin 1‰.

Při užívání delším než 1 týden je riziko návyku s intenzivním zduřováním sliznice a ucpáváním nosu v krátké době po podání.
Po nadměrně vysokých dávkách (předávkování) může dojít ke snížení tělesné teploty, zpomalení srdeční frekvence, nadměrnému pocení, ospalosti, zvýšení krevního tlaku s následným snížením až k hlubokému bezvědomí. Proto při předávkování nebo náhodném požití většího množství spreje dítětem nebo dospělým okamžitě vyhledejte lékaře.
 
Uchovávání:
Při teplotě do 25°C, v původním vnitřním obalu a v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem. Chránit před mrazem.
 
Varování:
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
 
Balení:
Průhledná umělohmotná nádobka, stoupací trubička, nosní aplikátor s krytem. V nádobce je obsaženo10 ml roztoku.
 
Datum poslední revize:
7.1.2010
 
BALENÍ
10 ml.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI

Příbalový leták / Složení

Parametry produktu

Značka Sanorin Způsob užití Vnější
Pro koho Od 15 let Farmakoterapeutická skupina sympatomimetika, otorinolaryngologika
SUKL 58159 EAN 8594737047817

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.