Sunar BIO 1 700 g

Kojenecká výživa počáteční

Značka: SUNAR
Sunar BIO 1 je počáteční kojenecká mléčná výživa pro děti od narození do ukončeného 6. měsíce života. Obsah BIO smetany dodává mléku lahodnou chuť.
Skladem na e-shopu
559

Cena za 1 kg: 329 Kč

O produktu

50139698

Počáteční kojenecká mléčná výživa pro děti od narození do ukončeného 6. měsíce života. Kojení je pro miminko nejlepším způsobem výživy. Pokud však kojení není možné Sunar nabízí první náhradní kojenecké mléko v BIO kvalitě, které je inspirováno složením mateřského mléka a splňuje veškeré požadavky na výživu kojence v prvním půlroce měsíce života.

Sunar BIO 1

Čistá příroda a kravičky žijící přirozeným způsobem na rodinných farmách, které splňují přísné standardy pro ekologické zemědělství – to je výchozí bod pro výrobu kojeneckých mlék Sunar BIO. Mléko od farmářů v jihozápadní Francii v oblasti Massif central, kteří svá stáda většinu roku chovají na rozlehlých pastvinách a dokrmují hlavně BIO krmivem, je zpracováváno šetrným procesem zaručujícím zachování vysoké kvality. Obsah BIO smetany dodává mléku lahodnou chuť.

Hlavní vlastnosti

 • pro kojence 0-6 měsíců
 • vyrobeno z mléka v BIO kvalitě
 • obsahuje BIO smetanu s lahodnou mléčnou chutí
 • 100% recyklovatelný obal (víčko, plechovka i odměrka)
 • bez palmového oleje

Složení

Demineralizovaná syrovátková bílkovina (z mléka)* 26,5 %, rostlinné oleje*(slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové*, řepkový olej*, slunečnicový olej*) 20 %, maltodextrin*15 %, mléčný permeát* 10,2 %, laktóza* (z mléka)  9,7 %, mléčné bílkoviny* 9,7 %, smetana* (zdroj mléčného tuku) 6,2 %, rybí olej (obsahuje složky mléka), uhličitan vápenatý, cholin bitartrát, olej z Mortierella alpina, síran hořečnatý, chlorid sodný, citronan sodný, emulgátor: slunečnicový lecitin*, vápenaté soli kyseliny fosforečné, síran zinečnatý, kyselina L-askorbová, chlorid draselný, seleničitan sodný, difosforečnan železitý, síran měďnatý, DL-alfa-tokoferylacetát, inositol, D-panthotenát vápenatý, síran manganatý, jodid draselný, cholekalciferol, retinyl-acetát, nikotinamid, antioxidant: koncentrát směsi tokoferolů, D-biotin, fytomenadion, kyanokobalamin, L-karnitin-L-vinan, thiamin-hydrochlorid, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová), riboflavin. Alergeny jsou vyznačeny tučně. Může obsahovat sóju. * Z ekologického zemědělství.

Použití

 • Pečlivě si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte na 10 minut do vařící vody.
 • V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout přibližně na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (viz. dávkovací tabulka). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte.
 • Naplňte odměrku vrchovatě práškem a přebytek zarovnejte o plastovou hranu ve víčku. Takto odměřte do lahve potřebný počet odměrek (viz dávkovací tabulka), lahev dobře zavřete a důkladně protřepejte, aby se prášek rozpustil. Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Neměňte poměr prášku a vody.
 • Před podáváním zkontrolujte teplotu mléka na vnitřní straně zápěstí a ihned podávejte.
 • Vždy podávejte pouze čerstvě namíchanou porci. Připravenou porci spotřebujte do 2 hodin. Nespotřebovanou porci neuchovávejte.
 • Balení vždy pečlivě uzavřete a uložte na suchém a tmavém místě. Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.
 • Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů. Neskladujte v chladničce.

Dávkování

Zarovnaná odměrka obsahuje 4,3 g Sunar BIO 1 a odpovídá 92 kJ (22 kcal). 100 ml Sunar BIO 1 = 3 zarovnané odměrky (12,8 g prášku) + 90 ml vody. Tabulka uvádí pouze orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte množství mléka se svým pediatrem.

Věk kojence

Počet mléčných porcí na den (24 h.)

Doporučená celková potřeba mléka na den (v ml)

1–2 týdny

6

600

3–4 týdny

5

675

2 měsíce

5

825

3-4 měsíce

5

1000

5-6 měsíců

5

1165

Příprava jedné porce

Voda (ml)

Počet zarovnaných odměrek

Množství obnoveného mléka (v ml)

90

3

100

120

4

135

150

5

165

180

6

200

210

7

233

Upozornění

Sunar BIO 1 je počáteční mléčná kojenecká výživa v prášku. Je určen pro výživu kojenců od narození v období odstavování nebo pokud nemohou být kojeni.  Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Při krmení neponechávejte dítě bez dozoru, hrozí riziko zalknutí.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.