Sunar BIO 2 6x700 g

Kojenecká výživa pokračovací

Značka: SUNAR
Sunar BIO 2 je pokračovací kojenecká mléčná výživa pro děti od ukončeného 6. měsíce života. Obsah BIO smetany dodává mléku lahodnou chuť.
Skladem na e-shopu
2 154 ušetříte 540 Kč

Původní cena 2 694 Kč , sleva 20%

Nejnižší cena před slevou: 2694 Kč

Cena za 1 kg: 513 Kč

O produktu

50139695

Pokračovací kojenecká mléčná výživa pro děti od ukončeného 6. měsíce života. Pokud máte na výběr, je pro miminko nejlepší výživou mateřské mléko. Sunar BIO 2 splňuje veškeré požadavky na výživu kojence, v situacích, kdy kojení není možné. Obsahuje BIO smetanu, bohatou na mléčný tuk, který je druhou nejzastoupenější složkou v mateřském mléce. Dodává mléku lahodnou chuť, takže jej děti lépe přijímají.

Sunar BIO 2

Čistá příroda a kravičky žijící přirozeným způsobem na rodinných farmách, které splňují přísné standardy pro ekologické zemědělství – to je výchozí bod pro výrobu kojeneckých mlék Sunar BIO. Mléko od farmářů v jihozápadní Francii v oblasti Massif central, kteří svá stáda většinu roku chovají na rozlehlých pastvinách a dokrmují hlavně BIO krmivem, je zpracováváno šetrným procesem zaručujícím zachování vysoké kvality.

Hlavní vlastnosti

 • pro kojence 6-12 měsíců
 • vyrobeno z mléka v BIO kvalitě
 • obsahuje BIO smetanu s lahodnou mléčnou chutí
 • vyšší obsah přírodních bílkovin
 • bílkoviny přispívají ke správnému růstu a vývinu kostí u dětí
 • 100% recyklovatelný obal (víčko, plechovka i odměrka)
 • bez palmového oleje

Složení

Demineralizovaná syrovátková bílkovina (z mléka)* 20 %, rostlinné oleje* (slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové*, řepkový olej*, slunečnicový olej*) 19,2 %, maltodextrin* 18 %, laktóza* 12,2 % (z mléka), mléčné bílkoviny*  11,7 %, mléčný permeát*10,8 %, smetana* (zdroj mléčného tuku) 5,9 %, rybí olej (obsahuje složky mléka), uhličitan vápenatý, síran hořečnatý, vápenaté soli kyseliny fosforečné, chlorid sodný, emulgátor: slunečnicový lecitin*, citronan sodný, kyselina L-askorbová, difosforečnan železitý, síran zinečnatý, seleničitan sodný, síran měďnatý, DL-alfa-tokoferylacetát, D-panthotenát vápenatý, síran manganatý, cholekalciferol, nikotinamid, chlorid draselný, retinyl-acetát, jodid draselný, antioxidant: koncentrát směsi tokoferolů, D-biotin, fytomenadion,  kyanokobalamin, thiamin-hydrochlorid, pyridoxin-hydrochlorid, kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová), riboflavin. Alergeny jsou vyznačeny tučně. Může obsahovat sóju. * Z ekologického zemědělství.

Použití

 • Pečlivě si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte na 10 minut do vařící vody.
 • V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout přibližně na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (viz. dávkovací tabulka). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte.
 • Naplňte odměrku vrchovatě práškem a přebytek zarovnejte o plastovou hranu ve víčku. Takto odměřte do lahve potřebný počet odměrek (viz dávkovací tabulka), lahev dobře zavřete a důkladně protřepejte, aby se prášek rozpustil. Používejte pouze přiloženou odměrku.
 • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Neměňte poměr prášku a vody.
 • Před podáváním zkontrolujte teplotu mléka na vnitřní straně zápěstí a ihned podávejte.
 • Vždy podávejte pouze čerstvě namíchanou porci. Připravenou porci spotřebujte do 2 hodin. Nespotřebovanou porci neuchovávejte.
 • Balení vždy pečlivě uzavřete a uložte na suchém a tmavém místě. Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku.
 • Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.
 • Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů. Neskladujte v chladničce.

Dávkování

Zarovnaná odměrka obsahuje 4,3 g Sunar BIO 2 a odpovídá 91 kJ (22 kcal). 100 ml Sunar BIO 2 = 3 zarovnané odměrky (12,9 g prášku) + 90 ml vody. Počet mléčných dávek v jídelníčku postupně klesá se zvyšujícím se počtem nemléčných jídel. Tabulka uvádí pouze orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte množství mléka se svým pediatrem.

Věk kojence

Počet mléčných porcí na den (24 h.)

Doporučená celková potřeba mléka na den

6–8 měsíců

5

1 000

9–10 měsíců

4

800

11–12 měsíců

2-3

400-600

Příprava jedné porce

Voda (ml)

Počet zarovnaných odměrek

Množství obnoveného mléka (v ml)

180

6

200

Upozornění

Sunar BIO 2 je pokračovací mléčná kojenecká výživa v prášku. Je určen pouze pro výživu kojenců od ukončeného 6. měsíce věku v období odstavování nebo pokud nemohou být kojeni. Má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Sunar BIO 2 není určen jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoli výjimky z pravidla věku šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na radu nezávislých osob kvalifikovaných v lékařství, výživě nebo farmacii, nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Pro zdraví kojenců je důležité dodržovat návod na přípravu a doporučení uvedená na obale. Potravina pro zvláštní výživu. Při krmení neponechávejte dítě bez dozoru, hrozí riziko zalknutí. Dbejte na hygienu prvních zoubků.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. 

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.