Sunar Expert HA1+ 700 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Značka: SUNAR
Sunar Expert HA1+ je speciální počáteční kojenecké mléko s částečně štěpenou syrovátkovou bílkovinou. Pro miminka již od narození.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
549

Cena za 100 g: 78 Kč

O produktu

50093458

Speciální kojenecké mléko s částečně upravenou bílkovinou. Sunar Expert HA1+ je vhodný pro miminka již od prvních dnů, pokud nemohou být kojena. Obsahuje látky přirozeně se vyskytující v mateřském mléce a částečně naštěpenou syrovátkovou bílkovinu. Výrobek je možné podávat dětem od narození do 12. měsíce.

Více než 80 let výzkumu

Sunar s láskou pečuje o dětská bříška více než 80 let. Tato receptura byla vyvinuta experty z Hero Institute for Infant Nutrition, kteří spolupracují s předními zahraničními vědeckými odborníky na výživu, nemocnicemi a univerzitami.


Složení

Laktóza (z mléka), rostlinné oleje (sójový, kokosový, slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, palmový), hydrolyzovaná syrovátková bílkovina (z mléka), maltodextrin, alaktooligosacharidy (z laktózy), emulgátor: estery mono- a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou, sójový lecithin, minerální látky (orthofosforečnan vápenatý, citronan hořečnatý, chlorid draselný, hydroxid vápenatý, citronan vápenatý, orthofosforečnan disodný, uhličitan vápenatý, chlorid vápenatý, citronan draselný, síran železnatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, seleničitan sodný), vitaminy (L-askorban sodný, DL-alfa tokoferylacetát, retinylacetát, nikotinamid, cholekalciferol, D-pantothenát vápenatý vápníka, kyanokobalamin, fytomenadion, thiamin hydrochlorid, riboflavin, pyridoxin hydrochlorid, kyselina listová, D-biotin), rybí olej, olej z Mortierella alpina, chlorid cholinu, nukleotidy (sodná sůl cytidin 5’monofosfátu, sodná sůl uridin 5’monofosfátu, sodná sůl adenosin 5’monofosfátu, sodná sůl guanosin 5’monofosfátu, sodná sůl inosin 5’monofosfátu), L-karnitin, taurin, inositol. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny. Alergeny: mléko, sója, rybí olej.

Použití

  • Pečlivě si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte na 10 minut do vařící vody.
  • V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout přibližně na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (viz. dávkovací tabulka). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte.
  • Naplňte odměrku vrchovatě práškem, přebytek zarovnejte hranou nože a vsypte do lahve požadovaný počet odměrek (viz dávkovací tabulka). Dobře zavřete a důkladně protřepejte, až se prášek rozpustí. Používejte vždy pouze přiloženou odměrku.
  • Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Neměňte poměr prášku a vody.
  • Před podáváním zkontrolujte teplotu mléka na vnitřní straně zápěstí a ihned podávejte.
  • Vždy podávejte pouze čerstvě namíchanou porci. Připravenou porci spotřebujte nejlépe do 1 hodiny. Nespotřebovanou porci dále neuchovávejte a znovu nepodávejte.
  • Po přípravě každé dávky balení vždy pečlivě uzavřete a uložte na suchém a tmavém místě. Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.
  • Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů. Neskladujte v chladničce.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem.

Věk kojence

Počet mléčných porcí na den (24 h.)

Doporučená celková potřeba mléka na den (v ml)

1.–2. týden

6

600

3.–8. týden

5

675

2 měsíce

5

825

3-4 měsíce

5

1000

5-6 měsíců

5

1165

Příprava jedné porce

 

Voda (ml)

Počet zarovnaných odměrek

Množství obnoveného mléka (v ml)

90

3

100

120

4

135

150

5

165

180

6

200

210

7

233

Upozornění

Potravina musí být používána na základě doporučení a pod kontrolou lékaře. Potravina pro zvláštní lékařské účely. Sunar Expert HA1+ je nutričně kompletní sušená počáteční výživa vhodná jako jediný zdroj výživy pro kojence od narození do ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni. Od ukončeného 6. měsíce by měl být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Sunar Expert HA1+ by neměl být používán v případě, kdy se u kojence projevila alergie na bílkovinu kravského mléka, nebo při její léčbě. Při výživě Sunar Expert HA1+ se nedoporučuje zavádět jinou výživu obsahující mléčné bílkoviny. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Mírně nahořklá chuť mléka není na závadu – je způsobena obsahem hydrolyzované syrovátkové bílkoviny, která je podstatou speciálních HA mlék. Jakékoliv další dotazy ohledně přípravy a dávkování konzultujte s ošetřujícím lékařem. Po konzumaci mléka, zejména před spaním, dbejte na hygienu ústní dutiny.

Důležité upozornění: Kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je pro výživu novorozenců a kojenců nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou. Počáteční kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.