Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Problémy s tlakem

    Dotaz z 30. 9. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Malátnost tlak 90/60 vysazen tezefort a 10 dní vše OK. Nyní 140-150/80-90. Nasazen tezefort a jsem opět na spodní hranici tlaku.Tableta tezefort jde půlit je to možné řešení ??? Jsem mimo dosah svých ošetřujících.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    v tomto případě je možné, že je pro Vás předepsána síla léčivého přípravku Tezefort příliš velká. Bohužel však dělící rýha na tabletu přípravku Tezefort 80/5 má jen „dekorativní charakter“ a neslouží k dělení tablety. Jinak hrozí nerovnoměrné rozdělení dávky. V tomto případě mohu doporučit jedině konzultaci s lékařem.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné