Wolfberry Žitná mouka BIO 400 g

Potraviny a nápoje

3 za 2

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

O produktu

Žito patří od pradávna k nejdůležitějším obilovinám v lidské stravě a žitná mouka vzniká rozemletím žitného zrna. Žito je blízce “příbuzné“ se pšenicí, ale má tmavší a má tenčí zrna. Žito obsahuje ze všech obilovin nejvíce lysinu a je výborným zdrojem mnoha vitamínů, minerálů.

Žitná mouka má navíc s ohledem na trávicí trakt velmi výhodné složení, takže i díky obsahu vlákniny je její skladba pro člověka velmi příznivá. Wolfberry celozrnná žitná mouka se výborně hodí na výrobu domácího žitného pečiva - chleba, baget, dalamánků, perníku a jiných moučníků. Má bílou barvu s nádechem do šeda a pro člověka je mnohem lépe stravitelná než jiné druhy mouk. I částečné použití celozrnné žitné mouky spolu s pšeničnou bílou nebo špaldovou moukou se docílí delší trvanlivosti a vláčnosti pečiva.

Díky tomu, že žitná mouka obsahuje velmi malé množství lepku, tak špatně kyne a je proto potřeba ke každým čtyřem dílům žitné mouky přidat alespoň jeden díl mouky světlé.

Wolfberry celozrnná žitná mouka se liší od bílých typů mouk tím, že je zpracováno a mleto celé vyčištěné zrno této obiloviny. Tím, že přitom nejsou odstraňovány obalové vrstvy a klíček, které mimochodem obsahují největší množství cenných látek, je tato mouka pro organismus daleko výživnější. Navíc se z ní uvolňuje energie postupně a je vynikajícím zdrojem sacharidů.

Vitamíny a minerály ve 100g: Vápník: 24 mg; Železo: 2.54 mg; Hořčík: 63 mg; Fosfor: 225 mg; Draslík: 374 mg; Sodík: 2 mg; Zinek: 2.17 mg; Thiamin: 0.287 mg; Riboflavin: 0.114 mg; Niacin: 1.727 mg; Vitamín B6: 0.268 mg; Kyselina listová: 34 µg; Vitamín E (alfa-tokoferol) : 1.43 mg; Vitamín K (fylochinon): 5.9 µg

Nutriční hodnoty ve 100 g: Energie: 1413 kJ / 342 kcal; Bílkoviny: 12 g; Tuk: 2 g; Sacharidy: 69 g; Vláknina: 6.4 g

Alergeny: Lepek

Parametry
Značka Wolfberry
BIO Ano
EAN 8594158031488